אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי לאומי מבקשים להכריז סכסוך עבודה: "המנכ"ל רוצה לדרוס אותנו ואת הלקוחות" שאול גולן

עובדי לאומי מבקשים להכריז סכסוך עבודה: "המנכ"ל רוצה לדרוס אותנו ואת הלקוחות"

הוועד שלח מכתב להסתדרות ובו טענות קשות נגד ההנהלה: "הגישה הדורסנית וכפוית הטובה זועקת לשמים לאור ההישגים הכלכליים בדו"חות הבנק". אחד הנושאים שעל הפרק הוא הסדרת התנאים לשילוב עבודה מהבית

20.07.2021, 17:54 | עירית אבישר

יחסי העבודה בבנק לאומי ממשיכים להחריף. ועד העובדים בבנק שלח היום (ג') מכתב להסתדרות ובו ביקש להכריז על סכסוך עבודה בבנק.

קראו עוד בכלכליסט:


במשך לא מעט שנים לא היה בלאומי סכסוך עבודה. אלא שבשנתיים האחרונות הפכו היחסים למתוחים, ובבנק היה אשתקד סכסוך עבודה שנפתר, וכעת הוועד מבקש להכריז על סכסוך עבודה חדש.

ברקע להכרזה על סכסוך העבודה גם מתחים בתוך הוועד וטענות של חלק מהעובדים כלפיו כי אינו דואג מספיק לעובדי דור ב'. באוקטובר הקרוב ייערכו בחירות לוועד, מה שמגביר עוד יותר את המתיחות ואת רצון הוועד הקיים להציג לעובדים הישגים. "בשלה העת להכרזה על סכסוך עבודה בבנק", כותבים ראשי הוועד רון לוי ויהודית לסרי.

במכתב הם מבקרים בחריפות את הנהלת הבנק, בראשות המנכ"ל חנן פרידמן: "הגישה הדורסנית וכפוית הטובה של הנהלת לאומי לעובדי הבנק שכולנו עדים לה בעת האחרונה זועקת שבעתיים על רקע ההישגים הכלכליים שחתומים עליהם אותם עובדים ובאו לידי ביטוי בדו"חות הבנק. בחודשים האחרונים אנו עדים למדיניות מתמשכת, הולכת וגוברת, של פגיעה במרקם העדין והרגיש של יחסי העבודה בבנק, המבטאת רצון מוצהר ומובהק של הנהלת הבנק, בראשות המנכ"ל חנן פרידמן, לשנות את הסטטוס קוו בעניינים רבים, לצמצום ופגיעה בזכויות עובדי הבנק באופן קטנוני וחד-צדדי, תוך פעולה בחוסר תום לב קיצוני, במקרים אחרים, גם במחיר של הפרת ההסכמים הקיבוציים".

חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי, צילום: רון קדמי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי | צילום: רון קדמי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי, צילום: רון קדמי

בוועד מוסיפים כי זו הפעם הראשונה זה שנים שהם נתקלים באווירה כל כך קשה, "וניתן בהחלט להבין שהיא אינה מקרית ומקורה ברצון אישי של מנכ"ל הבנק ושל הנהלת הבנק לשנות את אופיו של הבנק ולדרוס בדרך את העובדים ואת השירות ללקוחות", לשון המכתב.

בוועד מציינים כי אחד הנושאים שעל הפרק הוא הסדרת התנאים לשילוב עבודה מהבית. אלא שהוועד מתקשה להגיע להסכמות עם ההנהלה: "במקום לראות את החיובי שבדבר, את הנכונות שלנו להסדיר את הנושא ואת המוכנות של העובדים לשינוי מתכונת העבודה, ראתה ההנהלה בעניין זה כלי לניגוח עמנו רק בשל הדרישה הברורה שלנו לוודא כי שכר העובדים לא נפגע בשל עבודה מהבית".

בוועד מציינים עוד נושאים שעל הפרק כגון אלה הקשורים לתוספות שכר וקבלת קביעות, וטוענים כי לאור מערכת היחסים שנוצרה עם ההנהלה, יש צורך בהכרזה על סכסוך עבודה, ולכן הגישו את הבקשה להסתדרות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות