אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"החזון של בן גוריון": עו"ד יוסי אומיד כובש את שכונה ד' בבאר שבע צילום: מאיר דקל

"החזון של בן גוריון": עו"ד יוסי אומיד כובש את שכונה ד' בבאר שבע

כנס דיירים חגיגי שארגן הפעיל החברתי עו"ד אומיד, נועד להפריח את השממה בנגב בכלל ובשכונה ד' בפרט, באמצעות פינוי-בינוי. "לא מדובר בעוד פרויקט", הוא מצהיר. "יהיו לו הרבה השלכות על אזורי הפריפריה ברחבי הארץ"

22.07.2021, 10:08 | חגי גוטמן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

שמו של עורך הדין והנוטריון יוסי אומיד הולך לפניו בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית, עם רזומה עשיר בפרויקטים בהם ליווה דיירים ברחבי הארץ. למרות שהתחום רחוק מלהיות זר עבור מי ששם לו למטרה להביא את ההתחדשות העירונית לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, קשה לפספס את הניצוץ בעיניו של עו"ד אומיד עם הגיעו לשכונה ד' בבאר שבע. הבניינים הרעועים והתשתיות המוזנחות להחריד, רק מדרבנים את הפעיל החברתי שנולד וגדל בשדרות ומודע היטב לקשיים אותם חווים תושבי הדרום - להגשים את חזונו באמצעות פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף הכולל 15 בנינים ו-367 יחידות דיור, שיעניק לדיירים הוותיקים אופק ותקווה, אולי אחרונה, לעתיד טוב יותר. 

כאשר מזל שלום, אחת מתושבות השכונה, מספרת בעצב על היעדר מיגון תקני לצד החלום ליהנות ממטבח מרווח ומחדר ראוי שיארח את הילדים והנכדים, משפיל אומיד את פניו בעצב. כך גם כשהוא נחשף למצוקתה של מירב אמשלם, שזועקת "עוני" אל מול צינור ניקוז מתפרק ומזגן אחד מיני רבים, שתלוי באוויר בצורה מסוכנת ומאיים ליפול. 


קראו עוד בזירת הנדל"ן:


שתי הדוגמאות המייצגות הללו הן רק המבוא לקראת השיא מבחינתו של עו"ד אומיד, בעל משרד עורכי הדין אומיד ושות' – כנס דיירים חגיגי באולמי "אגמים" בבירת הנגב. מארגן האירוע, במכופתרת לבנה ומכנס מחויט, מלווה באישה כוכי ושניים מבניו – ליאור ויונתן, נראה נרגש ומסתובב בין הנוכחים כחתן ביום חופתו. בעוד רגע קט יפרוש את משנתו מול כ-100 מהם, רובם ככולם תושבי שכונה ד' עשרות בשנים – משפחות ותיקות שזעקתם אינה נשמעת וכמעט איבדו תקווה עד שהחליטו להתאגד ולפנות לעו"ד אומיד, המהווה כעת מעין רובין הוד שנחוש למתג את השכונה הנחשלת ולהוציא אותה מחושך לאור.

"השכונה נראית לא טוב, ונענינו לאתגר הגדול כדי לחולל בה מהפך לראשונה אחרי עשרות שנים", אומר עו"ד אומיד, ומפרט גם על רצונו לדאוג לדור ההמשך. "מעבר לדירות חדשות ומפרט טכני עשיר, אנחנו דואגים גם לילדים. פיתחנו את מודל הבן הממשיך, שמשמעותו שגם הילדים של ההורים אותם אנו מלווים, יוכלו לקבל דירה חדשה בפרויקט מבלי להביא כסף מהבית". 

אשר לחזון פורץ הדרך שצפוי להוביל למהפכה של ממש באחת השכונות המורכבות בבאר שבע, הוסיף עו"ד אומיד כי "לא מדובר בעוד פרויקט. יהיו לו הרבה השלכות על אזורי הפריפריה ברחבי הארץ, זאת לאחר שחרטנו על דגלנו לקדם שכונות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. נעשה כאן קמפוס חברתי בשיתוף האוניברסיטה, סטייל אמריקה, ואנחנו שואפים להביא את הדור הצעיר לנגב ולהחיות את החזון של בן גוריון. בסופו של דבר שכונה ד' תהיה שכונה לתפארת מדינת ישראל ותסמל את הדרך להחייאת עיירות הפיתוח בכל אזור הדרום". צפו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן