אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופות החולים עודכנו: מאוגוסט - בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסוני מודרנה צילום: רויטרס

קופות החולים עודכנו: מאוגוסט - בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסוני מודרנה

הקופות הונחו בשלב זה לחסן החל מ-1 באוגוסט את מבוטחיהן בני ה-18 ומעלה רק במנות של מודרנה, למעט אלו שכבר קיבלו מנה ראשונה של חיסון פייזר. בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון פייזר בלבד. עפ"י מחקר קנדי, יעילות החיסון של מודרנה במניעת הדבקה בזן דלתא, אחרי מנת חיסון אחת בלבד, מגיעה ל-72%

21.07.2021, 17:22 | אדיר ינקו, ynet

קופת החולים עודכנו הערב (ד') כי החל בעוד שבוע בדיוק, יוכלו להזמין חיסוני מודרנה, ולחסן עימם בני 18 ומעלה. לפי הנחיות העבודה שנשלחו לקופות החולים החל ב-28 ביולי תתאפשר הזמנת החיסונים לקופות. 

אספקת החיסונים תחל כבר יום לאחר מכן, והחל בחודש אוגוסט הקופות יתחילו לחסן בחיסוני מודרנה. חשוב להדגיש, בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון של פייזר בלבד "עד להודעה חדשה". מהרגע שיחל מבצע החיסונים של מודרנה, בני 18 ומעלה יקבלו מנת חיסון של מודרנה בלבד, ולא יוכלו להתחסן במנה של פייזר. 

חיסון נגד קורונה של מודרנה , צילום: איי חיסון נגד קורונה של מודרנה | צילום: איי חיסון נגד קורונה של מודרנה , צילום: איי

אתמול ציין שר הבריאות ניצן הורוביץ בריאיון באולפן ynet כי 200 אלף חיסוני פייזר יגיעו לישראל בשבוע הבא, ואולם מדובר על כמות מצומצמת לוודאי שמיועדת למתחסנים בגילאי 12 עד 18. 

בהנחיית המשרד לקופות הובהר כי מי שהתחסן במודרנה במנה הראשונה יקבל חיסון של אותה החברה במנה השנייה ולמעשה לא תהיה אפשרות ל"ערבוב" בין שני החיסונים. עוד צוין כי בשבוע הבא יתקיים תדרוך של הצוותים הסיעודיים לקראת תחילת חיסוני מודרנה. יש להדגיש כי בניגוד לחיסוני פייזר, בהם המנה השנייה ניתנת לאחר 21 ימים, המנה השנייה של חיסוני מודרנה ניתנת לאחר 28 ימים.

אף שחיסון מודרנה לא ניתן עד כה בישראל כבשגרה, למעט בתחילת מבצע החיסונים אז חוסנו בתרכיבי מודרנה חיילים וקשישים, מדובר בחיסון יעיל ביותר, מאבות חיסוני ה- mRNA בעל יעילות גבוהה מאוד הדומה לזו של פייזר. 

על פי מחקר קנדי, יעילות החיסון של מודרנה במניעת הדבקה בזן דלתא, אחרי מנת חיסון אחת בלבד, מגיעה ל-72%. בדיקות מעבדה נוספות שביצעה החברה מצאו כי החיסון יעיל נגד הזן ההודי, אך בחברה טרם שחררו פרטים נוספים.

כבר בפברואר הגיעו משלוחי חיסונים גדולים של מודרנה לישראל, אך לא נעשה בהם שימוש של ממש באזרחים ישראלים. במנות הללו חוסנו העובדים הפלסטינים השוהים בארץ כחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות