אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"וריאנט דלתא זה אחד הנגיפים המידבקים ביותר של מחלות נשימה שראיתי ב-20 שנה" צילום: איי פי

"וריאנט דלתא זה אחד הנגיפים המידבקים ביותר של מחלות נשימה שראיתי ב-20 שנה"

וריאנט דלתא מתפשט בארצות הברית, בעיקר במדינות עם שיעור התחסנות נמוך, וכבר מייצג 83% מהמקרים המאומתים לעומת 50% לפני שלושה שבועות. מנהלת ה-CDC: "הוא אגרסיבי יותר ומידבק בהרבה מווריאנטים קודמים". 97% מהמאושפזים בארצות הברית עם סימפטומים של קורונה הם לא מחוסנים, ו-99.5% מכלל מקרי המוות הקשורים הם של אנשים לא מחוסנים

23.07.2021, 21:02 | חדשות חוץ


וריאנט דלתא הוא אחד מהמחלות המידבקות ביותר הפוגעות בנשימה שבהן נתקלו המדענים, כך לפי ד"ר רושל ולנסקי, מנהלת המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC). מנתונים חדשים שפורסמו עולה כי וריאנט דלתא הוא מידבק ביותר בעיקר כי אנשים הנדבקים בו נושאים כאלף חלקיקי נגיף יותר מאשר אנשים שנדבקו בקורונה המקורית. "וריאנט דלתא אגרסיבי יותר ומידבק בהרבה מווריאנטים קודמים שהסתובבו", אמרה ולנסקי בתדרוך לעיתונאים. "זה אחד מהווירוסים המידבקים ביותר של מחלות נשימה שראיתי ב-20 שנות הקריירה שלי", הדגישה. 


ד"ר רושל וולנסקי, צילום: איי פי ד"ר רושל וולנסקי | צילום: איי פי ד"ר רושל וולנסקי, צילום: איי פי


וריאנט דלתא מתפשט במהירות ברחבי ארצות הברית, ומייצג כעת מעל 83% מהמקרים המאומתים בארצות הברית, זאת לעומת 50% לפני שלושה שבועות. מספר הנדבקים החדשים בארצות הברית עומד על 37,674 ביום, ומספר המאושפזים עלה ב-32% לעומת שבוע קודם לכן לסביבות 3,500, ומספר המתים עלה ב-19% לסביבות 240 ביום. "לנגיף אין שום תמריץ לסגת, והוא ממשיך לחפש את האדם הפגיע הבא להדביק", הזהירה ולנסקי. 

עם זאת, בשלב זה הקורונה מתפשטת בעיקר במדינות בארצות הברית שבהן שיעור ההתחסנות נמוך יחסית, בעוד במדינות עם שיעור התחסנות גבוה מספר המאומתים נותר נמוך. בהתאם לכך מדינות פלורידה, טקסס ומיזורי, שבהן שיעור ההתחסנות נמוך, מייצגות 40% מכלל המקרים החדשים בארצות הברית. פלורידה לבדה מייצגת 1 מכל 5 מקרים חדשים בארצות הברית, זה השבוע השני ברציפות. בבתי החולים בארצות הברית 97% מהמאושפזים עם סימפטומים של קורונה הם לא מחוסנים, ו-99.5% מכלל מקרי המוות הקשורים הם של אנשים לא מחוסנים. "אנחנו נמצאים בעוד רגע משמעותי במגפה הזו, עם עלייה במספר הנדבקים ובתי חולים באזורים מסוימים שמגיעים לתפוסה מלאה, ולכן עלינו להתאחד כאומה אחת", סיכמה ולנסקי. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות