אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר סיני יבנה ארמון פרטי במרכז לונדון צילום: Rutland Gate

מיליארדר סיני יבנה ארמון פרטי במרכז לונדון

טייקון נדל"ן מהונג קונג רכש ב- 205 מיליון פאונד בניין ליד קנזינגטון גרדנס, הוא יהרוס את חלקו ויקים ארמון חדש בהשקעה של לפחות 200 מיליון פאונד. המבנה יכלול אולם נשפים ומרתף עבור אוסף המכוניות היוקרה של הבעלים

24.07.2021, 22:45 | חדשות חוץ


מיליארדר סיני זכה באישור לבניית ארמון פרטי במרכז לונדון שישקיף על הייד פארק ויכלול 8 קומות ושטח של 5,760 מ"ר. 

הגרדיאן מדווח, כי מועצת ווסטמיניסטר סיטי העניקה לצ'אונג צ'ונג – קיו (Cheung Chung-kiu), טייקון נדל"ן מהונג קונג, אישור להרוס חלקית מבנה בשכונת נייטסברידג' על מנת שיוכל לבנות בית חדש ומפואר, שלפי המומחים השווי שלו יעמוד על 500 מיליון פאונד בתום בנייתו.

המבנה כיום, צילום: AFP המבנה כיום | צילום: AFP המבנה כיום, צילום: AFP

ממועצת ווסטמיניסטר נמסר כי נאלצו לאשר את הפרויקט משום שמדובר בבית פרטי וחוקי התכנון מאפשרים את החלפתו. צ'אונג אף לא יידרש לתרום לבנייה של דיור בר השגה ברובע, כפי שלרוב נדרש מהקבלנים של  בתים פרטיים נרחבים. 

הנכס שייהרס חלקית היה בבעלותו של יורש העצר הנסיך סולטאן בן עבדול עזיז מסעודיה, שמת ב-2011, ומאז עמד ריק. הבית מכיל 45 חדרים והוא שוכן דרומית לקנזינגטון גרדנס. 68 מתוך 116 החלונות משקיפים על הפארק. 

לפני (משמאל) ואחרי השיפוץ (מימין). השקעה של לפחות 200 מיליון פאונד בבנייה, צילום: Rutland Gate לפני (משמאל) ואחרי השיפוץ (מימין). השקעה של לפחות 200 מיליון פאונד בבנייה | צילום: Rutland Gate לפני (משמאל) ואחרי השיפוץ (מימין). השקעה של לפחות 200 מיליון פאונד בבנייה, צילום: Rutland Gate

צ'אונג רכש את הנכס, שנבנה במקור בשנות ה-30 של המאה ה-19, השנה תמורת 205 מיליון פאונד (276 מיליון דולר) בעסקה שהפכה אותו לנכס היקר ביותר שנמכר אי פעם בבריטניה. לפי ההערכות השיפוץ והבנייה מחדש יעלו מעל 200 מיליון פאונד, ויכללו אף הוספת כמה טונות של שיש. 

לפי התוכניות שאושרו בישיבת מועצת ווסטמיניסטר, הנכס המשופץ יכלול אולם נשפים עם תקרה גבוהה ומרתף של שתי קומות עבור אוסף מכוניות היוקרה של צ'אונג. 

הונו של צ'אונג מוערך ב-1.5-1 מיליארד פאונד. הוא משמש כיו"ר חברת הבנייה CC לנד, שרכשה ב-2017 את גורד השחקים בלונדון המכונה "פומפייה" (Cheesegrater) תמורת 1.15 מיליארד פאונד. ב-2015 שילם צ'אונג סכום שיא של 656 מיליון דולר על בית מגורים בשכונת "פיק" בהונג קונג. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות