אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השף המפורסם מניו יורק הטריד מינית את העובדות - וישלם 600 אלף דולר צילום: AFP

השף המפורסם מניו יורק הטריד מינית את העובדות - וישלם 600 אלף דולר

מריו בטאלי, שותפו העסקי ועובדים אחרים במסעדות שלו הואשמו במסגרת חקירה ממושכת שניהל נגדם משרד התובע הכללי של ניו יורק, כך לפי דיווח ב"גרדיאן". התובעת הכללית הודיעה כי הכסף יחולק ל-20 עובדות לשעבר בחברה. בטאלי התנצל בעבר: "ההתנהגות שלי היתה שגויה ואין תירוצים. אני לוקח אחריות מלאה"

25.07.2021, 12:35 | חדשות החוץ

השף האמריקאי מריו בטאלי ושותפו העסקי ישלמו 600 אלף דולר במסגרת הסדר שאליו הגיעו בחקירה שמתנהלת נגדם כבר ארבע שנים על ידי משרד התובע הכללי של ניו יורק. 

בטאלי ועובדים אחרים במסעדות שלו מואשמים כי הטרידו מינית את העובדות, כך לפי דיווח שהתפרסם ב"גרדיאן". 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי ההודעה שפרסמה התובעת הכללית של ניו יורק לטיטה ג'יימס, הכסף יחולק ל-20 עובדות לשעבר בחברה, B&B Hospitality והמסעדות באבו, לופה ודל פוסטו במנהטן, שבטאלי היה הבעלים שלהן ביחד עם ג'וזף בסטיניץ' עד מרץ 2019. 


מסעדת באבו המפורסמת בניו יורק של השף מריו בטאלי, צילום: Babbo מסעדת באבו המפורסמת בניו יורק של השף מריו בטאלי | צילום: Babbo מסעדת באבו המפורסמת בניו יורק של השף מריו בטאלי, צילום: Babbo


בטאלי היה נחשב לאחד השפים המפורסמים בארצות הברית, אך הקריירה שלו התרסקה לאחר שהואשם בהטרדות מיניות ובהתנהגות בלתי הולמת. לפי ההאשמות, שאספו במשרד התובע הכללי, באחת התקריות משך בטאלי את היד של מלצרית לעבר המפשעה שלו, ובתקרית אחרת הראה למלצרית בניגוד לרצונה סרטון פורנוגרפי. 

"הטרדה בעבודה היא מעין טקס חניכה"

כמו כן טבחים נוספים ומנהלים במסעדות של בטאלי הואשמו בכך שנהגו להעיר הערות מיזוגניות לנשים והעדיפו את העובדים על פניהן. כך למשל החקירה של ג'יימס חשפה שבאחת הפעמים מנהל מסעדה אמר למלצרית להתאפר ולעשות הגדלת חזה. הוא נהג גם לקרוא לעובדות "רגישות" ו"ילדות קטנות" בפני הסועדים. 

ג'וליאנה אימפראטי, אחת הטבחיות במסעדת דל פוסטו שנסגרה כבר, מסרה בהצהרה כי ההנהלה במסעדה גרמה לעובדות להרגיש "כאילו הטרדה בעבודה היא מעין טקס חניכה". 


השף מריו בטאלי, צילום: AFP השף מריו בטאלי | צילום: AFP השף מריו בטאלי, צילום: AFP


מבטאלי ומשותפו לא התקבלה תגובה לדיווח על ההסדר. ג'יימס מסרה כי שניהם אפשרו "התנהגות מבישה" במקום העבודה. "פרסום ותהילה לא פוטרים אף אחד מציות לחוק", הדגישה. "הטרדה מינית היא התנהלות לא מקובלת עבור כולם, בכל מקום, לא משנה כמה חזק התוקף".

בטאלי פרש בדצמבר 2017 מהניהול היום-יומי של אימפריית המסעדות שלו ומתוכנית הבישול  The Chew, לאחר שהואשם על ידי ארבע נשים בנגיעות לא הולמות. הוא התנצל באותו הזמן על התנהגותו. "ביצעתי שגיאות רבות ואני מאוד מצטער שאכזבתי את החברים, המשפחה, המעריצים והצוות שלי", מסר. "ההתנהגות שלי היתה שגויה ואין תירוצים. אני לוקח אחריות מלאה". 

ב-2018 נפתחה נגדו חקירה פלילית, לאחר שאישה שהתראיינה לתוכנית "60 דקות" סיפרה כי הוא סימם ותקף אותה מינית. בטאלי הכחיש את ההאשמות, ובסופו של דבר החקירה נסגרה. עם זאת, שנה לאחר מכן הוא הואשם בתקיפה לאחר שלפי החשד כפה נשיקה על אישה וחפן אותה במסעדה בבוסטון ב-2017. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות