אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אפסטרים סקיוריטי הישראלית רוצה להגן על הרכב שלכם דרך הענן צילום: אוראל כהן

30 דקות או פחות

חברת אפסטרים סקיוריטי הישראלית רוצה להגן על הרכב שלכם דרך הענן

עוד לא ברור מתי ניסע ברכב אוטונומי, אבל מכוניות חדשות רבות כבר מציעות חיבור לאינטרנט - והאקרים עשויים לנצל את החיבור הזה למתקפות שונות. יואב לוי מסביר איך מונעים התקפות כאלה בלי להתקין רכיב נוסף באוטו

26.07.2021, 14:17 | שירות כלכליסט

מכוניות חדשות מגיעות כיום עם שלל חידושים, וביניהם גם כרטיס סים שמחובר ליצרנית הרכב, גם אם הרוכשים לא תמיד מודעים לכך. באמצעות הסים היצרנית יכולה למשל לשלוח עדכוני תוכנה שונים לרכב - אבל ערוץ תקשורת כזה יוצר פתח גם להאקרים. כאן נכנס החשש ממתקפות סייבר וההזדמנות לחברות שמציעות אבטחת סייבר שמיועדת ספציפית לכלי רכב, למשל אפסטרים סקיוריטי הישראלית.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

יואב לוי, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, מסביר שמתקפות סייבר הן לא סיפור תיאורטי וההגנה מפניהן הופכת לחובה  - יש כבר רגולציה שמחייבת את היצרניות לנטר את המכוניות כדי למנוע התקפות, ואם לא יעמדו בדרישה הן לא יוכלו להמשיך למכור מכוניות.

יואב לוי, צילום: אוראל כהן יואב לוי | צילום: אוראל כהן יואב לוי, צילום: אוראל כהן

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" מסביר לוי איזה פתרון מציעה אפסטרים שלא דורש ממנה להיכנס לתהליך ייצור הרכב ומאפשר להגן גם על מכוניות שכבר נמצאות על הכביש, מי הן יצרניות הרכב שהשקיעו בחברה, איך הגיע לתחום אחרי שירות צבאי בגבעתי ובלי רקע במחשבים והאם הוא מרגיש בתחרות עם מול האחים שלו, יזמים מצליחים בפני עצמם.

חברת אפסטרים סקיוריטי הישראלית רוצה להגן על הרכב שלכם דרך הענן
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןחברת אפסטרים סקיוריטי הישראלית רוצה להגן על הרכב שלכם דרך הענן

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות