אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד לאומי לעובדים: "אל תעבדו מעבר לשעות העבודה בלי תגמול" צילום: טל שחר

ועד לאומי לעובדים: "אל תעבדו מעבר לשעות העבודה בלי תגמול"

הוועד קורא לעובדים לדווח על כל מייל ושיחה שהתבצעה אחרי שעות העבודה ולדרוש בעבורם שכר. "יש לחדול מהמנהג הפסול של התנתקות מהמערכות והמשך עבודה ללא דיווח, מדובר בניצול אסור של כולנו", כתב הוועד לעובדים

25.07.2021, 17:14 | עירית אבישר

נמשכת המתיחות ביחסי העבודה בבנק לאומי. ועד העובדים שלח היום (א') מכתב לעובדים ובו קרא להם לא לעבוד מחוץ לשעות העבודה אם הם לא מקבלים על כך תגמול. 

"עבודה מעבר לשעות העבודה, צריכה להיעשות אך ורק אם יש בצדה תשלום שכר, ולצערנו אנו מגלים יותר ויותר שעובדים ממשיכים לעבוד אחרי ומחוץ לשעות העבודה, בלי לקבל תגמול מתאים", כתב הוועד לעובדים.

בוועד קוראים לעובדים לא לבצע עבודה בשעות נוספות ללא אישור מראש ובכתב של המנהל. "יש לחדול מהמנהג הפסול של התנתקות מהמערכות והמשך עבודה ללא דיווח, מדובר בניצול אסור של כולנו כעובדים". עוד קוראים בוועד לא להשיב באופן מיידי לכל מייל או ווטסאפ שנשלח לאחר שעות העבודה, וזאת עד אשר יוסדר מתווה העבודה ההיברידית בבנק. "מי שבכל זאת חושב שמענה שלו נדרש אחרי שעות העבודה מתבקש לדווח על כל מייל/ שיחה/ ווטסאפ כזמן עבודה, ולדרוש שכר עבודה עבור שעות אלו", ציין הוועד.

בשבוע שעבר שלח הוועד מכתב חריף להסתדרות נגד הנהלת הבנק, ובו ביקש להכריז על סכסוך עבודה. בין ועד העובדים להנהלה, בראשות חנן פרידמן, שוררת מתיחות זו תקופה, וברקע ישנה גם תקופת הבחירות לוועד. הבחירות אמורות להתקיים באוקטובר, וישנן טענות בקרב חלק מהעובדים כלפי הוועד הנוכחי, בעיקר בכל הקשור לפערים הקיימים בין התנאים של דור א' לאלה של דור ב' בבנק.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות