אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורב ללפיד: אמיר חייק ימונה לשגריר הראשון של ישראל באמירויות צילום: עמית שעל

מקורב ללפיד: אמיר חייק ימונה לשגריר הראשון של ישראל באמירויות

חייק, המשמש מנכ"ל התאחדות המלונות, נטול כל ניסיון מדיני; בין תפקידיו - דירקטור בחברת פתאל, שלפי מקורבים הביעה עניין בניהול נכסים תיירותיים בדובאי

25.07.2021, 18:09 | תומר הדר

שר החוץ יאיר לפיד ימנה את אמיר חייק לתפקיד שגריר ישראל הראשון באיחוד האמירויות הערביות במסגרת מכסת המינויים הפוליטיים. חייק יחליף את הדיפלומט איתן נאה ששימש כראש הנציגות הזמנית במדינה.


קראו עוד בכלכליסט:


לדברי לפיד, "חייק עתיר ניסיון וידע בתחומי הכלכלה והתיירות, והוא האיש למסד את הגשר בין ישראל לאמירויות". ואולם בפועל, חייק (57) נטול כל ניסיון מדיני אך נחשב מקורב ללפיד, כך טוענים גורמים במשרד החוץ. בתפקידו כנשיא התאחדות התעשיינים, גיבה חייק את לפיד - כשהיה שר האוצר - בסוגיות שונות, בהן יצוא ומט"ח.

חייק שימש בעבר כמנכ"ל משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וכאמור כמנכ"ל התאחדות התעשיינים. כיום הוא מכהן, בין היתר, בתפקיד נשיא התאחדות המלונות וגם כדירקטור בפתאל הציבורית וכיו"ר תאגיד המיחזור אל"ה. 

יש לציין כי לרשת מלונות פתאל יש אינטרסים עסקיים בדובאי, ובעבר, כך לפי גורמים המקורבים לרשת, היא הביעה עניין בניהול נכסים תיירותיים שם. 

ב-2020 נחשף ב"כלכליסט" כי חייק כיהן בתפקיד נשיא התאחדות המלונות במשך כחצי שנה מבלי שכהונתו חודשה בהליך בחירות מסודר, זאת לאחר שנבחר לתפקיד במקור במרץ 2017. בהתאחדות המלונות צוין כי אחת הסיבות להמשך כהונתו היתה הקורונה, אשר מנעה מהחברים להתכנס פיזית כדי להצביע. מאוחר יותר נבחר חייק לתפקיד פעם נוספת. בסוף 2020 נחשף ב"כלכליסט" כי הוא קיצץ 20% משכר עובדי בהתאחדות המלונות, אך לא משכרו.


אמיר חייק, צילום: יקיר פולק אמיר חייק | צילום: יקיר פולק אמיר חייק, צילום: יקיר פולק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות