אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרשן הצבאי רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73 צילום: יונתן בלום

הפרשן הצבאי רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73

דניאל, מהפרשנים הבכירים והמוכרים בישראל, הלך לעולמו בביתו, ככל הנראה בעקבות אירוע לב

26.07.2021, 13:09 | רן בוקר, ynet

איש הטלוויזיה רוני דניאל, מהפרשנים הבכירים והמוכרים בישראל מזה עשרות שנים, הלך לעולמו בגיל 73. דניאל נפטר בביתו, ככל הנראה בעקבות אירוע לב.


רוני דניאל ז"ל. הפרשן הצבאי בערוץ 12, צילום: יונתן בלום רוני דניאל ז"ל. הפרשן הצבאי בערוץ 12 | צילום: יונתן בלום רוני דניאל ז"ל. הפרשן הצבאי בערוץ 12, צילום: יונתן בלום


דניאל נולד באוקטובר 1947 בבגדד שבעיראק. אביו נפטר כשדניאל היה בן חודשיים ובראשית שנות ה-50 הוא עלה לישראל עם אימו. בשנות ה-60 התגייס לצה"ל ושירת בנח"ל ובהמשך לחם בקרבות מלחמת ששת הימים בחזית המצרית ובמלחמת ההתשה. במסגרת שירות המילואים שלו פיקד על חטיבת המילואים של גולני, והתקדם עד לדרגת סא"ל. 

הקריירה העיתונאית של דניאל החלה בשנות ה-70, בקול ישראל. בשנות ה-80 כיהן שם כראש חטיבת החדשות ובהמשך החל לעבוד בגלי צה"ל. בראשית שנות ה-90 השתלב בתוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית ובשנת 1993 מונה לכתב לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות. מאז הפך לאחת הדמויות המזוהות ביותר עם החברה, כאשר כמעט בכל ערב הופיע בטלוויזיה בשעות הפריים טיים.

בריאיון ל"ידיעות אחרונות" בשנת 2012, לאחר מבצע "עמוד ענן", הגיב דניאל לביקורת על העמדות הביטחוניות הניציות שהוא משמיע מעת לעת בשידור. "אני לא צמא דם, אין לי השפעה כמו שחושבים. ואני לא חושב שלהיכנס לעזה קרקעית אומר שצריך לכבוש אותה כמו שטוענים כל מיני פוליטיקאים היום", אמר אז. 

 מספר שנים לאחר מכן, בעקבות הזזת משה (בוגי) יעלון ממשרד הביטחון, התפרץ דניאל בשידור, והשמיע נאום שהכה גלים. "אני כבר לא איש צעיר. גדלתי בקיבוץ מעוז חיים, חרשתי בשדה על יד הירדן, אמרו הולכים לצבא, הלכתי לצבא. אמרו צריך להיות קצין, הלכתי להיות קצין. במילואים אמר לי לך להיות מג"ד - הלכתי, וכך לכל המלחמות שנדרשתי", אמר. "אני לראשונה מרגיש, בגלל הפוליטיקה הזאת, שאני לא בטוח שאני רוצה שהילדים שלי יישארו כאן. עד לפני זמן חשבתי שזה הדבר הכי נושא שיכול לקרות... התרבות השלטונית שלנו משאירה לנו מרחב לחיות ולנשום אוויר". לאחר מכן סיפר שראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, התקשר לדבר עימו על הדברים.

בריאיון ל"ידיעות אחרונות" לפני כשנתיים נשאל לגבי התוכניות שלו לגיל הפרישה. דניאל השיב: "טיפסתי על כמה וכמה הרים. הייתי בסהרה שלוש פעמים. ועוד יהיה לי זמן לעשות את כל הדברים האלה. אני לא לחוץ. עכשיו זה לא שאני קם כל בוקר עם צליל מנדולינה בלב. זה לא. לפעמים לא ממש טוב לי בראש. אבל בסה"כ? כל עוד אני קם בבוקר ואוהב את עבודתי והולך אליה ברצון והמעסיקים שלי רוצים אותי, אני אהיה שם. מתי אני אלך? כשיהיה משהו שידליק לי את הנשמה ואת המוח יותר. החיים הם פשוטים. אל תסבכו אותם יותר מדי".

"המוות לא מפחיד אותי", אמר בריאיון ל"ידיעות אחרונות", ב-2009, "כלום לא מפחיד אותי. אני דואג רק לבני משפחתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות