אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ תאפשר לכם בקרוב לשלוח תמונות באיכות גבוהה צילום: שאטרסטוק

ווטסאפ תאפשר לכם בקרוב לשלוח תמונות באיכות גבוהה

לפי בדיקה של אתר WAbetainfo, המתמחה בתוכנת ווטסאפ, גרסת הבטא הבאה של האפליקציה תאפשר להעביר תמונות באיכות HD, אולם עדיין רק ברמה של 80% מהמקור

27.07.2021, 15:49 | רפאל קאהאן

אחת הבעיות העיקריות של ווטסאפ בכל הקשור לשליחת תמונות היא הדחיסה שהאפליקציה מבצעת כדי לחסוך בנתונים ולזרז את השליחה. זאת אומרת שכל תמונה שנשלחה בווטסאפ מתקבלת באיכות הרבה פחות טובה מזו המקורית. 

זה לא מפריע מאוד אם אנחנו רק רוצים לצפות בה על מסך הטלפון, אבל זה עשוי להפריע אם אנחנו משתמשים באפליקציה כדי להעביר תמונות מהטיול למשפחה למשל, או אפילו לשימוש מקצועי. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי בדיקה של אתר WAbetainfo, שמתמחה בכל מה שקשור לווטסאפ, ושפורסמה בסוף השבוע האחרון, נראה שגרסת הבטא הבאה של האפליקציה לאייפון תכלול תכונה חדשה, HD Photos - המיועדת לאפשר משלוח תמונות ברזולוציה גבוהה. 

מי שיזכה להיכלל בצוות הבודקים של הפיצ'ר החדש יוכל לבחור את איכות התמונה מבין שלוש אפשרויות: אוטומטית, איכות גבוהה או חיסכון בנתונים. האופציה הראשונה תבחר את האיכות בהתאם לסוג החיבור, סלולרי או אינטרנט אלחוטי. שתי האפשרויות הנוספות מיועדות לבחירה ידנית של איכות התמונה, כאשר חיסכון בנתונים כנראה תדחס את התמונה הרבה יותר מהראשונה. 

בכל מקרה לא יתאפשר לשלוח את התמונות באיכות מקורית. האלגוריתם של ווטסאפ בכל מקרה ידחס את התמונה ברמה מסוימת. באיכות גבוהה מדובר בדחיסה "קלה" יותר של כ-80% מהאיכות המקורית. במצב חיסכון בנתונים זה הרבה יותר (אם כי לא ברור בדיוק כמה). זהו כנראה עוד צעד בדרך להפוך את ווטסאפ לתחליף למיילים - משהו שבפייסבוק מאוד מעוניינים לקדם. 


ווטסאפ, צילום: בלומברג ווטסאפ | צילום: בלומברג ווטסאפ, צילום: בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות