אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי נכנס לקנאביס: משקיע 15 מיליון שקל בטוגדר תמורת מניות ואופציות עמית שעל

יגאל דמרי נכנס לקנאביס: משקיע 15 מיליון שקל בטוגדר תמורת מניות ואופציות

בנוסף יעמיד דמרי לחברה הלוואה של 10 מיליון שקל; כספי ההשקעה של דמרי יועברו לחשבון הנאמנות של מחזיקי האג"ח מסדרה א' של החברה; בכוונת בעלי השליטה להמיר חוב של החברה כלפיהם למניות ואופציות

27.07.2021, 15:58 | חזי שטרנליכט

בעל השליטה בחברת הנדל"ן הנושאת את שמו יגאל דמרי משקיע באופן אישי, שלא דרך החברה הציבורית, בחברת הקנאביס הרפואי טוגדר. דמרי רוכש 13.1 מיליון מניות של החברה תמורת 15 מיליון שקל, כאשר מספר המניות עשוי להשתנות לפי מחיר המניה בשוק, בהתאם למתווה העסקה. בנוסף תקצה טוגדר לדמרי 10.8 מיליון כתבי אופציות למניותיה ללא תמורה. מניית החברה מזנקת ב-17% בבורסה.


קראו עוד בכלכליסט:


בנוסף לרכישת המניות מעמיד דמרי לטוגדר הלוואה בסכום של 10 מיליון שקל שתישא ריבית שנתית של 6%, ותשולם בכל חצי שנה במועדים קבועים: בסוף יוני ובסוף דצמבר. קרן ההלוואה תיפרע ב-10 תשלומים שווים, חצי-שנתיים, החל מהיום האחרון בשנת 2022 ועד ליום 30 ביוני 2027.


יגאל דמרי, עמית שעל יגאל דמרי | עמית שעל יגאל דמרי, עמית שעל


מחיר המניה לפיו משקיע דמרי בטוגדר עומד על 1.14 שקלים, והוא גבוה ב-11% מהמחיר שבו פתחה המניה את המסחר הבוקר. אלא שדמרי לא משקיע בפרמיה - במסגרת ההשקעה נקבע מנגנון שלפיו ככל שמחיר המניה ב-7 ימי המסחר שקדמו לעסקה יהיה נמוך מ-1.14 שקלים, יותאם מספר המניות והאופציות שיוקצו לדמרי. כך שמספרן צפוי לעלות בהתאם לנתוני המניה הנוכחיים.

בנוסף אישרו ועדת הביקורת ודירקטוריון טוגדר להמיר חוב של 5.2 מיליון שקל לבעלי השליטה בחברה למניות. בעלי השליטה בטוגדר הם גיא עטיה (17.6%), ניסים ברכה (16.43%) וניר סוסינסקי (12.75%). יחד עם יו"ר החברה, המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו, מחזיקים ב-47.78% מהון המניות שלה.

יגאל דמרי ציין: "בחרתי להיכנס לתחום הקנאביס הרפואי באמצעות השקעה בחברת טוגדר, בעיקר בשל ההרכב האנושי של הנהלת החברה ובשל כך שהחברה הצליחה לפתח וליצור שליטה בכל שרשרת הערך, לרבות פעילות מחוץ לישראל, פיתוח זנים ייחודיים הזוכים להצלחה מסחרית ופריסה רחבה בבתי המרקחת בישראל. כל אלו מצביעים על הפוטנציאל העסקי הרב שמצאתי בחברה ואשר הביאו אותי להשקעה בה".


יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר והמפכ"ל לשעבר, צילום: עמית שעל יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר והמפכ"ל לשעבר | צילום: עמית שעל יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר והמפכ"ל לשעבר, צילום: עמית שעל


יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר: "אנחנו גאים על כך שיגאל, איש עסקים מהשורה הראשונה של מדינת ישראל, מצטרף אלינו למשפחת טוגדר. אנו משוכנעים ששותף איכותי עם רקורד עשייה כה עשיר כמו של יגאל יתרום משמעותית למימוש חזון החברה להיות מהחברות המובילות בתחום. בכוונת החברה לייעד את ההשקעות להמשך הפיתוח העסקי, פירעון ההתחייבויות והפעילות השוטפת של החברה".

בהתאם להצהרותיה ולאסטרטגיה העסקית, בחודשים האחרונים החברה השלימה שתילה מסיבית בחווה באשקלון של זן "אור", המאופיין ברמת THC גבוהה (קטגורית T20), אשר זכה להצלחה מסחרית גדולה ונמכר בבתי המרקחת ברחבי הארץ.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות