אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלטפורמת הביטוח של לפידות נחשפת בהנפקת גרינרואד צילום: פאביאן קולדורף

פלטפורמת הביטוח של לפידות נחשפת בהנפקת גרינרואד

אייל לפידות משקיע בגרינרואד, שפיתחה תוכנה לשינוי דפוסי נהיגה, באמצעות חברה שהקימה פלטפורמת ביטוח דיגיטלית בשם DIG. גרינרואד ו־DIG בוחנות שיתוף פעולה, שיתאם בין אופי הנהיגה למחיר הפרמיה

29.07.2021, 07:14 | חזי שטרנליכט

עדכון לטיוטת התשקיף בהנפקת חברת גרינרואד אינסייטס (GreenRoad Insights), שפיתחה תוכנה לשינוי דפוסי נהיגה בזמן אמת, חושף גישה להשקעה של פלטפורמת הביטוח החדשנית של אייל לפידות — DIG. 

קראו עוד בכלכליסט:

הטיוטה, שפורסמה אתמול מלמדת כי לפידות ייכנס, ערב ההנפקה הראשונית לציבור, שעדיין מתנהלת, כמשקיע בגרינרואד. הוא ישמש בתפקיד ראש הוועדה המייעצת בתחום הביטוח של גרינרואד.

לפידות, בעברו מנכ"ל חברת הביטוח הפניקס ומנכ"ל שיכון ובינוי, וכיום בעל מניות בכלל ביטוח, הופך למשקיע עוגן אסטרטגי בהנפקה. הוא יחזיק ב־2% מגרינרואד בדילול מלא ובנוסף יוקצו לחברת ההשקעה שלו עוד 0.67% ממניות גרינרואד בצורה של מניות מוגבלות. 

לפידות מבצע את ההשקעה על ידי חברת השקעות בשליטתו בשם מונסטון (Moonstone), דרך חברת DIG, שמתעדת לפעול כקבוצת ביטוח דיגיטלית גלובלית. פרטים ראשונים על DIG, נחשפו אתמול ומהם עולה כי מדובר בחברה שהוקמה בתחילת השנה (2021) על ידי מונסטון של לפידות. 


אייל לפידות. ישמש כיו"ר הוועדה המייעצת בתחום הביטוח בגרינרואד, צילום: פאביאן קולדורף אייל לפידות. ישמש כיו"ר הוועדה המייעצת בתחום הביטוח בגרינרואד | צילום: פאביאן קולדורף אייל לפידות. ישמש כיו"ר הוועדה המייעצת בתחום הביטוח בגרינרואד, צילום: פאביאן קולדורף

DIG פיתחה מודל עסקי בתחום הביטוח הקמעונאי, שמאפשר לבצע אקטואריה מדויקת לפתרונות טכנולוגיים מורכבים. כצעד ראשון, הגישה DIG בקשה לקבלת רישיון מבטח מהמפקחת על הביטוח, קרי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון הפנסיוני. 

בנוסף, תפתח DIG ותיישם טכנולוגיות חדשות שעליהן יתבסס המודל הביטוחי שלה. אחת המטרות המרכזיות תהיה אמידה ותמחור מדויקים של סיכונים, שיאפשרו לחברה להציע פוליסות ביטוח יעילות יותר, במחירים נמוכים מהותית בהשוואה לרמת הפרמיות המקובלת כיום.

DIG וגרינרואד בוחנות במשותף את המרת הטכנולוגיה של גרינרואד ליישום בתחום הביטוח בכלל וב־DIG בפרט. בחברות מקווים כי שיתוף הכוחות ביניהן יאפשר, לראשונה, התאמת פרמיה ייעודית במודלים של תמחור דינאמי. לפידות, כאמור, יוביל את הוועדה המייעצת לענייני ביטוח של גרינרואד ויעמוד בראשה. בוועדה יהיה חבר גם עודד שריג, בעברו המפקח על הביטוח ויו"ר חברת הביטוח מגדל. שריג מכהן גם כדירקטור בגרינרואד.

גרינרואד פרסמה את טיוטת התשקיף הראשונה ב־11 ביולי השנה. החברה פיתחה טכנולוגיה מוכחת לצמצום תאונות דרכים בציי רכב, באמצעות פתרונות המאפשרים מדידת סיכון ושינוי דפוסי נהיגה. ניתן להתקין את מוצרי החברה בציי רכב, כחומרה שמתריעה לנהגים בעת ביצוע מהלכים מסוכנים ונותנת להם ציון חיובי על שמירת הבטיחות. 

לחברה יש כבר שיתוף פעולה עם חברת הביטוח QBE האוסטרלית, שתפיץ את מוצרי גרינרואד באנגליה ובאוסטרליה, וכן עם סאפיינס, שתשלב את הטכנולוגיה של גרינרואד במוצרים המיועדים לחברות הביטוח.

בכוונת גרינרואד לגייס עשרות מיליוני שקלים לפי שווי של חצי מיליארד שקל לפני הכסף. את ההנפקה מובילה חברת דיסקונט קפיטל חיתום. 

בין בעלי המניות המובילים בחברה נמצאים גם חיים שני, בעברו מנכ"ל האוצר ומנכ"ל נייס, ומשה ליכטמן, שהיה סגן נשיא מיקרוסופט בעבר. השניים מחזיקים בשליטה באמצעות קרן IGP שבניהולם. 

עוד בעלי מניות מסקרנים כוללים את קרן ג'נריישן איי.אם קליימייט סולושנס, שמאחוריה עומד אל גור, שכיהן כסגן נשיא ארה"ב בשנות ה־90', והתמודד לנשיאות בשנת 2000, ודיויד בלאד, שכיהן בתפקידים בכירים בגולדמן זאקס.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות