אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמא האולימפית לא זכתה במדליה - אבל ניצחה את המשחקים צילום: גטי אימג'ס

טוקיו 2020

האמא האולימפית לא זכתה במדליה - אבל ניצחה את המשחקים

הלן גלובר פרשה מנבחרת החתירה של בריטניה, ילדה ילד ותאומים בתוך 4 שנים וכשישבה בבית בסגר הקורונה החליטה לחזור ולהיות האמא החותרת הראשונה. היא התאמנה בין הנקות והסבירה כי זו הדרך שלה להראות לילדיה שאפשר להשיג את המטרות שלהם

29.07.2021, 08:29 | אוריאל דסקל

הסיפור של הלן גלובר הוא לא סיפור רגיל על ספורטאית אולימפית, אבל זה בגלל שהיא לא ספורטאית אולימפית רגילה. 

היא האמא הראשונה שנבחרת לייצג את בריטניה בנבחרת החתירה של הממלכה; זה קרה אחרי שפרשה מחתירה לפני ארבע שנים. היא לא פרשה בגלל שכבר לא היתה בשיאה - היא לא הפסידה מ-2011. היא פשוט נכנסה להריון. פעמיים. בארבע השנים שלה ללא חתירה היא ילדה שלושה ילדים. ילד ותאומים.

קראו עוד בכלכליסט:

זו היתה המטרה של הפרישה שלה אחרי הזהב השני שלה בריו 2016 - בגיל 30 (זכתה בזהב גם בלונדון 2012 וניצחה בכל תחרות מ-2011). היא רצתה משפחה. במרץ 2018 הודיעה על כך שהיא בהריון עם תאומים, ומספר שבועות אחר כך הודיעה שאחד התאומים מת ברחמה. ביולי 2018 נולד הילד הראשון.

שנתיים אחרי נולדו לה תאומים. בזמן הקורונה. ובזמן הזה - כשכולם בסגר הקורונה בבית - צץ לה הרעיון "המשוגע" (להגדרתה) לחזור להתחרות. 

"אמרתי לסטיב (בן זוגה סטיב באקשל, סופר והרפתקן-סלב שמגיש סדרת טלוויזיה) שאני רוצה לעשות קאמבק, וישר הבנתי שזה מגוחך", אמרה. "למה מגוחך? כי הנקתי את התאומים באותו הזמן - אבל הקורונה גרמה לי לחשוב שזה אפשרי. כולם היו תקועים בבית. התאמנו בבית. חשבתי שאני גם יכולה להתאמן בבית". 

וכך היה. גלובר התחילה להתאמן לאולימפיאדה. אימוני משקולות בין הנקת תאומים, אימונים אירוביים בין הכנת ארוחות. לעיתים הרגיעה את התינוקות כשהשתמשה בהם כ"משקולת" בתרגיל. 

"השיטה היתה להאכיל ולהתאמן", הסבירה. "לא רציתי לעזוב אותם בשביל אימונים והקורונה היתה הזדמנות. אם יש הזדמנות לגרום לזה לעבוד - זה הזמן". 

הלן גלובר מתחרה בטוקיו, צילום: גטי אימג הלן גלובר מתחרה בטוקיו | צילום: גטי אימג'ס הלן גלובר מתחרה בטוקיו, צילום: גטי אימג

בחג המולד 2020 הודיעה לנבחרת הבריטית שהיא מעוניינת לחזור לחתור. היא חזרה לחתור באפריל 2021 - ביחד עם שותפתה לסירה - פולי סוואן. "נהנתי מהפנטזיה" אמרה. "אף אחד לא מתכונן לאולימפיאדה במשך שנה בלבד. בטח לא אחרי שלושה ילדים. אבל נהנתי. אני אף פעם לא מתאמנת בלי מטרה. והמטרה היתה להיות האמא הראשונה בסירה בריטית באולימפיאדה. זה היה בשביל הילדים שלי. הדרך שלי להראות להם שאפשר להשיג את המטרות שלהם".

גלובר לא רק הפכה לאמא החותרת הראשונה, היא גם העפילה לגמר - והבוקר סיימה במקום הרביעי בעולם (כצמד).

"אני מאוכזבת, אבל גאה", סיכמה בסוף התחרות. "האמביציה שלי, מה שאני רוצה שהילדים שלי יקחו מזה, זה שבעתיד ידעו לקחת סיכונים. שלא יפחדו מכישלון. שכל ההתרגשות היא לא רק מהתוצאות אלא גם מהדרך".

איזה סופר אמא היא. אמא אולימפית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות