אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סופטבנק מוכרת שליש מאחזקותיה באובר - כדי לקזז את ההפסדים על דידי צילום: Yoshio Tsunoda

דיווח: סופטבנק מוכרת שליש מאחזקותיה באובר - כדי לקזז את ההפסדים על דידי

ב-CNBC מדווחים שענקית האחזקות היפנית, שהפסידה 4 מיליארד דולר על האחזקה בדידי, תמכור 45 מיליון מניות אובר שברשותה

29.07.2021, 10:18 | חדשות חוץ

סופטבנק מוכרת כשליש ממניותיה בחברת שיתוף הנסיעות אובר, בין היתר כדי לקזז את ההפסדים מהשקעותיה בחברת שיתוף הנסיעות הסינית דידי. כך לפי דיווח ב-CNBC, המתבסס על שני אנשים המקורבים לנושא. החברה מתכוונת למכור  45 מיליון מניות אובר שברשותה.  


קראו עוד בכלכליסט:


בעקבות המתקפה הרגולטרית של בייגי'נג, נגד דידי בפרט ונגד ענקיות הטכנולוגיה בכלל – שכללה שורה של צעדים לצמצום כוחן – הובילו לפגיעה קשה בשווי האחזקות של סופטבנק. 

הלחץ שספגה דידי מהרגולציה הסינית בשבועות האחרונים הוביל לנפילה חופשית של 37% בשווי המניה מאז הונפקה בבורסה של ניו יורק בחודש שעבר. 

קבוצת האחזקות היפנית, שבראשה עומד המייסד מאסיושי סון, איבדה עד כה על הנייר 4 מיליארד דולר על אחזקותיה בדידי – ואיבדה סכום גדול בעקבות ירידת הערך של מניותיה בעליבאבא. גם לאובר עצמה יש מניות בדידי והיא איבדה בשבוע שעבר 2 מיליארד דולר על האחזקה.

כבר בשנה שעברה נפגעה סופטבנק מהמהלכים הראשונים של הממשל נגד עליאבא, ובפרט אלה שגררו את ביטולה של הנפקת אנט גרופ, שבה מושקעת הקבוצה היפנית. 


מאסיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק, צילום: Yoshio Tsunoda מאסיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק | צילום: Yoshio Tsunoda מאסיושי סון מייסד ומנכ"ל סופטבנק, צילום: Yoshio Tsunoda


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות