אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת גוש היורו צמחה ב-2% ברבעון השני, נתון מאכזב לגרמניה צילום: אם סי טי

כלכלת גוש היורו צמחה ב-2% ברבעון השני, נתון מאכזב לגרמניה

ברבעון הראשון התכווצה כלכלת גוש היורו ב-0.4% - ההקלות בסגרים ובמגבלות נתנו לה רוח גבית באפריל-יוני; גרמניה צמחה ב-1.5% ברבעון השני - הכלכלנים ציפו לצמיחה של 2%; איטליה הפתיעה לטובה עם צמיחה של 2.7%

30.07.2021, 12:31 | חדשות חוץ

כלכלת גוש היורו צמחה ב-2% ברבעון השני על רקע ההקלות בהגבלות הקורונה, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסמה יורוסטאט. ברבעון הראשון התכווצה כלכלת הגוש ב-0.4%, וברבעון האחרון של 2020 - ב-0.6%. לעומת הרבעון המקביל, שיעור הצמיחה בגוש היורו עמד על 13.7%.


קראו עוד בכלכליסט:


עם זאת התחזית להמשך השנה עדיין לא ברורה, עקב ההתפשטות המהירה של זן דלתא של הקורונה.

בנוסף פרסמה יורוסטאט כי שיעור האינפלציה בגוש היורו צפוי להגיע ביולי ל-2.2%, בשיעור שנתי, לעומת 1.9% ביוני.

שוק העבודה רשם ביוני את ההתאוששות החדה ביותר שלו זה יותר משנה - ומספר המובטלים נפל ב-423 אלף ל-12.5 מיליון. שיעור האבטלה ירד מ-8% ל-7.7%.

גרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, צמחה ב-1.5% ברבעון השני, לעומת הרבעון הקודם - לאחר התכווצות של 2.1% ברבעון הראשון, כך לפי נתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה במדינה. הכלכלנים ציפו לצמיחה של 2% ברבעון השני. בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, התוצר זינק ב-9.2%. עם זאת בהשוואה לרבעון הרביעי של 2019, הרבעון האחרון לפני פרוץ מגפת הקורונה, התוצר עדיין נמוך ב-3.4%. 

כלכלת צרפת צמחה ב-0.9% ברבעון השני, איטליה ב-2.7% (מעל הציפיות לצמיחה של 1.3%), ספרד ב-2.8% (מעל הציפיות שעמדו על 2.2%).


קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון ור"מ ספרד פדרו סנצ קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון ור"מ ספרד פדרו סנצ'ס | צילום: איי אף פי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון ור"מ ספרד פדרו סנצ


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות