אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המלחמה בקורונה השתנתה; זן דלתא מידבק כמו אבעבועות רוח" צילום: אם סי טי

"המלחמה בקורונה השתנתה; זן דלתא מידבק כמו אבעבועות רוח"

במרכז האמריקאי לפיקוח על מחלות ומניעתן ממליצים לחייב את עובדי מערכת הבריאות להתחסן ולחזור לחובת עטיית מסכות - גם בנוגע למחוסנים. יפן: מצב חירום בשלושה מחוזות

31.07.2021, 11:31 | חדשות חוץ


המלחמה נגד הקורונה השתנתה בשל וריאנט דלתא המידבק ביותר, כך לפי המרכז האמריקאי לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC), שקורא לחייב את עובדי מערכת הבריאות להתחסן ולחזור לחובת עטיית מסכות.


קראו עוד בכלכליסט:


סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי לפי מסמך פנימי של ה-CDC שהגיעה לידיה, הווריאנט שזוהה לראשונה בהודו והפך לדומיננטי בכל רחבי העולם מידבק כמו אבעבועות רוח והרבה יותר מצינון או שפעת, עד כדי כך שגם אנשים מחוסנים מידבקים, ועלול לגרום מחלה קשה יותר מהמוטציות הקודמות של הקורונה. 

לפי המסמך, וריאנט דלתא מחייב אימוץ גישה חדשה לסייע לציבור בהבנת הסיכונים בבחירה לא להתחסן, כולל הבהרה שאנשים לא מחוסנים הם בעלי סבירות גדולה פי 10 מאשר אנשים מחוסנים לחלות בצורה קשה או למות. "יש להכיר בכך שהמלחמה לא הסתיימה", נכתב.  

אמצעי המניעה המומלצים לפיכך הם לחייב את אנשי מערכת הבריאות להתחסן כדי להגן על האוכלוסיות בסיכון וחזרה לחובת עטיית מסכות. לפי המסמך, הסבירות של אנשים מחוסנים להידבק נמוכה יותר, אך אם הם כן נדבקים בווריאנט דלתא, הם מידבקים בדיוק כמו לא מחוסנים, זאת בניגוד לווריאנטים  קודמים. 

ביום שישי פרסם ה-CDC נתונים ממחקר שנערך בהתפרצות במסצ'וסטס שבה 75% מהנדבקים היו מחוסנים לחלוטין. למחקר היה תפקיד מרכזי בהחלטה של ה-CDC להמליץ השבוע לחזור לעטות מסכות גם בקרב מחוסנים. חיסון לקורונה בארה"ב, רויטרס חיסון לקורונה בארה"ב | רויטרס חיסון לקורונה בארה"ב, רויטרסלפי הנתונים שאספו ב-CDC נכון ל-26 ביולי, 6,587 אנשים בארצות הברית חוו סימפטומים קשים או מתו אף שהיו מחוסנים. יתרה מזו, לפי ההערכות, יש בסביבות 35 אלף נדבקים א-סימפטומטים בארצות הברית בכל  שבוע. בכל זאת, מייק ריאן מארגון הבריאות העולמי (WHO) אמר בתדרוך לעיתונאים כי החיסונים עדיין נחשבים יעילים במניעת מחלות קשות ומוות. "אנחנו נלחמים באותו נגיף, אבל בנגיף שהפך עמיד יותר". 

מדינות באסיה שהצליחו להימנע מהתוצאות הקשות שחוו מרבית מדינות המערב בשנה שעברה נפגעו בצורה קשה במיוחד בשבועות האחרונים. בהתאם לכך בחלק מהמדינות הכריזו ביום שישי על הגבלות חדשות. כך למשל החל מיום שני הצבא יסייע למשטרה בסידני אוסטרליה לבדוק שמאומתים שומרים על חובת הבידוד. בפיליפינים הוכרז על הטלת סגר לשבועיים על מנילה רבתי, אזור שבו מתגוררים כ-13 מיליון תושבים. 

ביפן, שם מתקיימת האולימפיאדה, הכריזה הממשלה על מצב חירום בשלושה מחוזות בסמוך לטוקיו. "ההדבקות מתרחבות, והמצב חמור ביותר", סיכם שר הכלכלה היפני יאסוטושי נישימורה והזהיר שההדבקות עוד לא הגיע לשיא. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות