אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסדי אלפבית מכרו מניות של החברה ביותר ממיליארד דולר מאז מאי צילום: גטי

מייסדי אלפבית מכרו מניות של החברה ביותר ממיליארד דולר מאז מאי

לארי פייג' וסרגי ברין מכרו את המניות בהתאם לתוכנית שנקבעה מראש - ולראשונה מאז 2017

31.07.2021, 15:16 | חדשות חוץ


לארי פייג' וסרגי ברין, המייסדים ובעלי השליטה באלפבית, החברה האם של גוגל, מכרו מאז מאי מניות בשווי כולל של מיליארד דולר, כך  דיווח האתר CNBC. 


קראו עוד בכלכליסט:

לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית, החל מחודש מאי מכרו השניים מניות בשווי של כ-1.07 מיליארד דולר. המכירות של ברין הסתכמו ביותר מ-610 מיליון דולר, בעוד שהמכירות של פייג' עמדו על יותר מ-462 מיליון דולר. שני המייסדים מוכרים את המניות בהתאם לתוכניות שנקבעו מראש. ברין ופייג' מכרו מניות בפעם האחרונה ב-2017 ואז הסתיימה התוכנית הקודמת שלהם. 

מניית אלפבית עלתה ביותר מ-50% מאז תחילת השנה, גבוה יותר ממדד נאסד"ק ומענקיות טכנולוגיה גדולות אחרות כמו אמזון ואפל. ביום רביעי דיווחה החברה על הכנסות ורווחים גבוהים לרבעון השני של השנה. 


סרגיי ברין ולארי פייג סרגיי ברין ולארי פייג' | צילום: רויטרס סרגיי ברין ולארי פייג


פייג' פרש מתפקידו כמנכ"ל אלפבית בסיום 2019 והעביר את המושכות למנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי. באותו הזמן פרש ברין מתפקידו כנשיא אלפבית. 

פייג' וברין ייסדו את גוגל ב-1998, ונותרו כחברי דירקטוריון ובעלי אחזקת רוב בחברה, עם 51% מהמניות שמקנות זכויות ההצבעה. 

מאז פרישתם מתפקידי הניהול ניסו השניים לשמור על פרופיל נמוך, אף שברין ביקר השבוע בחנות הקמעונאית הראשונה של גוגל שנפתחה בניו יורק. פייג', לפי הדיווחים, מבלה את מרבית זמנו על היאכטה הפרטית שלו באי בפיג'י מאז פרוץ הקורונה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות