אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית סייבר אמריקאית תובעת את Wiz הישראלית צילום: אוראל כהן

ענקית סייבר אמריקאית תובעת את Wiz הישראלית

חברת טאניום טוענת כי חברת הסייבר הישראלית מעסיקה עובדי מכירות בכירים שלה לשעבר, ואלו גנבו ממנה סודות מסחריים; Wiz מסרה כי "לתביעה אין שום בסיס"

31.07.2021, 19:09 | מאיר אורבך


חברת Tanium האמריקאית, שהיא חברת סייבר בשווי 9 מיליארד דולר, תובעת את יוניקורן הסייבר הישראלי Wiz  של אסף רפפורט ועובדי מכירות בכירים שלה בעבר. לטענת התובעת, עובדי החברה אשר החלו לעבוד ב-Wiz גנבו ממנה סודות מסחריים. החברה הישראלית נתבעת על שכירת עובדים אלו.קראו עוד בכלכליסט:


התביעה כוללת עשרות תכתובות בין העובדים לשעבר, כמו גם מיילים ורשומות בלינקדאין. לצורך איתור המידע שכרה החברה האמריקאית צוות זיהוי  דיגיטלי אשר חיפש עדויות במחשבי אחד העובדים. החברה האמריקאית הגישה את התביעה במאי האחרון בבית המשפט בג'ורג'יה בארצות הברית נגד החברה הישראלית ושניים מעובדיה בטענה שהם לקחו מידע קנייני משמעותי הקשור לתחום המכירות.


המייסד אסף רפפורט, צילום: נתנאל טוביאס המייסד אסף רפפורט | צילום: נתנאל טוביאס המייסד אסף רפפורט, צילום: נתנאל טוביאס


המתח בין שתי החברות עלה כאשר Wiz שכרה ארבעה אנשי מכירות של טאניום שהיו אחראים על מכירות בסך של 25 מיליון דולר. עורכי הדין של החברה הישראלית טענו שכל מטרת התביעה היא להעניש את העובדים ולתביעה אין כל סיכוי.

מ-Wiz נמסר בתגובה: ״אנו גאים בכך שהעובדים הטובים בעולם עובדים אצלנו, ואנו עומדים מאחוריהם בתביעה זו. לתביעה של טאניום אין שום בסיס ואנו בטוחים שהתוצאה הסופית במשפט תשקף זאת. עד לרגע זה כל הבקשות של טאניום נדחו על ידי בית המשפט"

במאי האחרון גייסה החברה הישראלית 120 מיליון דולר בהשקעה ששימשה לרכישת מניות של משקיעים בחברה, בהובלת הקרן של ענקית תוכנת הענן האמריקאית סיילספורס, ובהשתתפות קרן בלקסטון. עד היום גייסה Wiz כ-230 מיליון דולר בשני סבבים מרכזיים, כאשר הראשון היה של 100 מיליון דולר והשני שבוצע לאחרונה עמד על כ-130 מיליון דולר לפי שווי שוק מוערך של 1.7 מיליארד דולר.  

Wiz הוקמה על ידי אסף רפפורט המכהן כמנכ"ל; עמי לוטבאק, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ינון קוסטיקה, סמנכ"ל המוצרים; ורועי רזניק, סמנכ"ל המחקר והפיתוח. החברה עוסקת בתחום אבטחת הענן.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות