אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבינט הקורונה ממליץ למגזר הפרטי לעבוד מהבית ומחייב מסכות בחללים פתוחים צילום: AP

קבינט הקורונה ממליץ למגזר הפרטי לעבוד מהבית ומחייב מסכות בחללים פתוחים

בתום ישיבה ממושכת החליט קבינט הקורונה על הרחבת התו הירוק גם לילדים מתחת לגיל 12, וחייב חבישת מסכות בהתקהלויות בחללים פתוחים. רה"מ קרא לבני 60 ומעלה להימנע ממפגשים עם אנשים לא מחוסנים בחלל סגור. ההנחיות ייכנסו לתוקף ביום ראשון

03.08.2021, 22:32 | כלכליסט ואיתמר אייכנר, ynet

ביטול פטור תו ירוק לילדים מתחת לגיל 12, מסכות גם בחללים פתוחים ואמירה מפורשת בדבר אפשרות של סגר כללי. כך הכריע הערב (יום ג') קבינט הקורונה לנוכח העלייה המתמשכת בתחלואה.  בין היתר, הנחה קבינט הקורונה להעביר את משרדי הממשלה למתכונת עבודה בהיקף של 50% נוכחות במשרד, והמליץ למגזר הפרטי לעבור למתכונת עבודה מהבית.

כבר לפני הדיון דווח כי ראש הממשלה נפתלי בנט מוביל קו שלפיו הגברת קצב ההתחסנות במנה השלישית מהירה מספיק תוביל לכך שישראל לא תגיע לסף הספיקה של בתי החולים. בהתאם לקו זה, הממשלה תנקוט צעדים רחבים יותר שכוללים הגבלות חמורות יותר אם קצב ההתחסנות לא יהיה מספק. 

 שר הביטחון בני גנץ אמר בדיון: "צריך לתגבר את מחלקות הקורונה בבתי החולים לאור התפוסה הצפויה. יש להכין את הציבור לאופציה של סגר בספטמבר, שהוא חודש שהפגיעה הכלכלית בו תהיה מינימלית. במקביל יש להאיץ את מאמץ החיסונים כדי לנסות למנוע את הסגר. מערכת הביטחון נרתמת למאמצים ומתגברת כוחות. את התו הירוק והסגול צריך להחזיר כבר עכשיו ולצמצם מגעים". 


שרת הפנים איילת שקד. ממליצה לא להמתין לספטמבר עם הסגר, צילום: אבי מועלם שרת הפנים איילת שקד. ממליצה לא להמתין לספטמבר עם הסגר | צילום: אבי מועלם שרת הפנים איילת שקד. ממליצה לא להמתין לספטמבר עם הסגר, צילום: אבי מועלם

שרת הפנים איילת שקד אף הציעה ללכת על צעד של סגר מוקדם יותר: "אם לא נצליח לחסן מיליון איש בתוך שבוע, יש ללכת אז לסגר ולא להמתין לספטמבר". 

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן האשימה את מתנגדי החיסונים: "אני בעד 100% חיים לצד הקורונה, בעד 100% מלחמה על הכלכלה והעסקים ואפס סבלנות למי שלא מתחסן ולא נוהג בערבות הדדית.  

"הגענו למצב הזה בגלל הלא מחוסנים, זו עמדת כל המומחים שכעת לא רק מסכנים את עצמם אלא גם את מי שהתחסן. מבחינתי צריך לחזור באופן מיידי לתו הירוק הקודם במסגרתו מי שבר-חיסון ולא מחוסן - לא נכנס. רק ככה נתגבר על מה שמספרים פה - שמיליון איש כולל הנוער לא מתחסנים. תו סגול, ירוק, שמח, לא באמת עובד. יש בעיה קשה, הציבור עייף. זה לא דומה לגלים הקודמים".

לפי העדכון האחרון של משרד הבריאות, 2,052 ישראלים אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה. עוד עולה מהנתונים כי עד כה פוענחו כ-69 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על כ-3.1% - נתון נמוך מזה של אתמול. במקביל, מפרסם משרד הבריאות לראשונה את מספר המתחסנים במנה שלישית ומספרם נכון להערב עומד על 142,334. 

מהנתונים עולה עוד כי בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 433 חולי קורונה, 221 מהם במצב קשה. 47 חולים מחוברים למכונות הנשמה.   

מבין החולים הקשים – 182 בני 60 ומעלה – 134 מהם מחוסנים. אך יש להדגיש כי בגילים אלה למעלה מ-90% מחוסנים ולכן על כל אדם מבוגר שלא התחסן בשתי מנות חיסון לפחות יש תשעה שנהגו באחריות והתחסנו. לכן, אם מנרמלים את הנתונים לחולים קשה ל-100 אלף איש מגיל 60 ומעלה מסתבר ששיעורם של הלא מחוסנים גבוה פי 4.5. 

עוד עולה מהנתונים כי 39 מהחולים הקשים הם בני פחות מ-60 – 26 מהם, כלומר שני שלישים, לא מחוסנים. במקרה זה במדד חולים קשים ל-100 אלף איש בקרב בני 60 ומטה – המספר של הלא מחוסנים גבוה כמעט פי 3 מאלו של החולים הקשים בגיל זה שהתחסנו. 

מתחילת השבוע נפטרו 18 חולי קורונה, שבעה מהם אתמול ואחד היום. לשם השוואה, בכל חודש יולי נפטרו 51 חולי קורונה וביוני שמונה.
 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות