אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת סופרגז מתרחבת לתחום האנרגיה המתחדשת בארה"ב צילום: אלדד רפאלי

חברת סופרגז מתרחבת לתחום האנרגיה המתחדשת בארה"ב

החברה רכשה באמצעות חברת בת 30% מחברת BRP האמריקאית, תמורת 25.5 מיליון דולר. דיווחה כי ההסכמים כוללים זכות וטו בדירקטוריון; בחודש שעבר דיווחה סופרגז על כניסתה לתחום אספקת חשמל, ומוקדם יותר השנה על כניסה לתחומי האנרגיה המתחדשת והאגירה בישראל

04.08.2021, 12:21 | ענת רואה


חברת סופרגז אנרגיה, שבשליטת קבוצת אלקו, מתרחבת לתחום האנרגיה המתחדשת בארה"ב, ורכשה 30% מחברה יזמית בתחום, תמורת 25.5 מיליון דולר. בכך מצטרפת סופרגז לשורת חברות מתחום האנרגיה המתחדשת הפעילות בישראל ומפתחות חלק נרחב מפעילותן זו באירופה ובארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הדיווח של סופרגז מאתמול, היא התקשרה באמצעות חברת בת בבעלותה המלאה, בהסכמים לרכישת 30% מחברת Balanced Rock Power (BRP) שהיא חברה צומחת הממוקדת בתחום הייזום בשוק האנרגיה המתחדשת בארה"ב. ההסכמים כוללים בין היתר, זכויות וטו לחברת הבת של סופרגז בדירקטוריון BRP בקשר להחלטות עסקיות ותפעוליות מרכזיות.

BRP מתמקדת בייזום ופיתוח של פרויקטים פוטו-וולטאיים ופרויקטי אגירת אנרגיה בקנה מידה של 25 מגה וואט ועד 650 מגה וואט, לאספקה ישירה לרשת החשמל, ומכירתם בשוק החופשי לאחר השלמת שלבי הייזום והפיתוח. החברה מחזיקה בצבר פרויקטים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים, בהיקף של כ-3,500 מגה וואט של מתקנים פוטו-וולטאיים וכן בהיקף של כ-10,550 מגה וואט של מתקני אגירת אנרגיה. פיתוח הפרויקטים צפוי לפי החברה להסתיים במהלך השנים 2023-2025. 

 כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז, צילום: אלדד רפאלי כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז | צילום: אלדד רפאלי  כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז, צילום: אלדד רפאלי

סופרגז מסרה כי העסקה תואמת את התוכנית האסטרטגית שאימצה החברה לשנים הקרובות, להמשיך ולבסס את מעמדה כספקית אנרגיה מובילה ורב תחומית בחצר הלקוח, תוך הרחבת תחומי הפעילות של החברה לתחומים נוספים בעולם האנרגיה (לרבות בתחום האנרגיות המתחדשות בארה"ב). 

בחודש שעבר עדכנה סופרגז על כניסתה לתחום אספקת חשמל ללקוחות, כחלק מהפיילוט של רשות החשמל בו יוכלו כמה אלפי משקי בית בישראל להתנתק מחברת החשמל ולרכוש חשמל מספקים אחרים. 

כניסה לתחום אגירת האנרגיה

בחודש אפריל דיווחה סופרגז על כניסתה לתחום אגירת האנרגיה. החברה התקשרה במזכר הבנות עם חברת Impact Projects לקידום הקמתם של מתקני אגירת חשמל עצמאיים מבוססי רשת בישראל. הצדדים יפעלו לאיתור שטחים מתאימים לצורך ייזום והקמה של מתקני אגירה אשר צפויים לסייע בקליטת עודפי חשמל ממערכת ההולכה הארצית ולתת מענה לזמני עומס קריטיים. 

מעט מוקדם יותר הודיעה החברה כי כניסה לתחום האנרגיות המתחדשות. חברת בת בבעלות מלאה של סופרגז אנרגיה רכשה 75% ממניותיהן של שתי חברות פרטיות, שעיקר עיסוקן בייזום, הקמה, ותחזוקה של מערכות ומתקנים סולאריים. 

חברת סופרגז הוקמה בשנת 1953 והשליטה בה נרכשה ב-2019 על ידי קבוצת אלקו. לצד הפעילות בתחום של שיווק והפצה של גז ביתי, והפעילות המתרחבת של שיווק והפצה של גז טבעי לחברות, החברה החלה לפעול בשנתיים האחרונות בתחום של ייזום תחנות כוח קטנות מבוססות גז טבעי (קוגנרציה). החברה מקימה כיום מתקני קוגנרציה בהספק של כ-40 מגה וואט. 

החברה השלימה בחודש יוני 2020 הנפקה ראשונית לציבור במסגרתה גייסה כ-270 מיליון שקל, ובחודש יולי 2020 ביצעה הנפקת אג"ח במסגרתה גייסה כ-206 מיליון שקל. 

כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז מסר: "אנחנו מעדכנים על עסקה שמהווה כניסה ראשונה ומשמעותית לשוק האמריקאי ותואמת את האסטרטגיה העסקית של סופרגז להרחיב את תחומי פעילותה בשוק האנרגיה וביסוס מנועי צמיחה חדשים. בחודשים האחרונים הודענו על שורת עסקאות בתחומי אנרגיה שונים - קבלת רישיון לאספקת חשמל ללקוחות קצה, כניסה לתחום אגירת החשמל וכניסה לתחום האנרגיות המתחדשות באמצעות רכישת שתי חברות סולאריות. אנו ממשיכים לפעול לאיתור עסקאות נוספות בישראל ובחו"ל על מנת לממש את האסטרטגיה שלנו להצמחת החברה תוך גיוון מקורות הפעילות שלה ולטובת כלל בעלי המניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות