אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפולו היא הקרן הזרה שמנהלת מו"מ לרכישת פרטנר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אפולו היא הקרן הזרה שמנהלת מו"מ לרכישת פרטנר

חברת ההשקעות האצ'יסון מהונג קונג מנהלת כבר חצי שנה מגעים מול אפולו, שהיא אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם ומנהלת 455 מיליארד דולר; בעבר רכשה אפולו נתח מחברת איי.די.או ומכרה אותו ברווח של מאות מיליוני שקלים

05.08.2021, 16:32 | גולן חזני

אפולו היא הקרן שמנהלת משא ומתן לרכישת פרטנר, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט:

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט,  חברת ההשקעות האצ'יסון מהונג קונג מנהלת מגעים מתקדמים למכירת השליטה בחברת הסלולר.

אפולו היא אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם ומנהלת 455 מיליארד דולר. היא מעסיקה 1,700 עובדים ב-15 מדינות שבהן היא מחזיקה במשרדים.

הקרן משקיעה בחברות ברחבי העולם, כמעט בכל תחום פעילות אפשרי. הנגיעה שלה לישראל עד כה הייתה כשרכשה עם בני משפחת דיין נתח מחברת הנדל"ן המניב איי.די.או, לפני כחמש שנים. הרוכשות גברו מול שיכון ובינוי בהשתלטות על החברה, ומכרו את האחזקות ברווח של מאות מיליוני שקלים לחברת אדלר הגרמנית.

נציגי הקרן קיימו בחצי השנה האחרונה שיחות מול האצ'יסון, שבשליטת הסיני לי קא שינג, ובימים האחרונים הוכנסו לסוד העניין גם חברי דירקטוריון פרטנר, בראשות אסנת רונן. עם זאת, אפולו לא נעזרה ברונן לאורך המגעים. דמות מוכרת שהייתה בעבר בעולם הסלולר מסייעת לאפולו בבדיקות של פרטנר ובמשא ומתן.

בניגוד למגעים ראשוניים שנערכו מול קרן אמריקאית אחרת, שמרוק, בינואר־פברואר, הפעם מדובר במגעים עם היתכנות גבוהה יחסית להבשיל לכדי עסקה. מה שעלול לעכב את ההתקדמות היא הבעייתיות בכניסה והיציאה מהארץ, לאור התפרצות וריאנט הדלתא של נגיף הקורונה. 

הקרן מיוצגת בארץ על ידי משרד עורכי הדין מיתר.

צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהןשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות