אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת אלבר: כתב אישום הוגש גם נגד אוטומקס ובכירים בחברה צילום: עמית שעל

פרשת אלבר: כתב אישום הוגש גם נגד אוטומקס ובכירים בחברה

נושאי המשרה בחברה שנגדם הוגש כתב אישום הם: ינון עמית, מנהל עסקים ראשי ומבעלי השליטה בחברה, דניאל לוי, מנכ"ל ודירקטור ומבעלי השליטה בחברה, אחד מילדיו, חיים לוי, סמנכ"ל סחר ורכש, ומנהל רשת סניפי אוטומקס

06.08.2021, 08:11 | תומר הדר

פרשת אלבר: פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה אתמול (ה') כתב אישום גם נגד חברת אוטומקס ונגד בכירי החברה, כך דיווחה אוטומקס. 

נושאי המשרה הינם: ינון עמית, מנהל עסקים ראשי ומבעלי השליטה בחברה, דניאל לוי, מנכ"ל ודירקטור ומבעלי השליטה בחברה, ואחד מילדיו, חיים לוי, סמנכ"ל סחר ורכש.  

אוטומקס הוציאה את הדיווח לבורסה בשעת לילה מאוחרת, עשר וחצי ביום חמישי, 8 שעות לאחר שנודע לה מהפרקליטות על ההחלטה. זאת מבלי אפילו לנמק את הסיבה בגינה עוכב הדיווח. 

לפי לשון הודעת אוטומקס: "הואיל והחברה אינה יודעת איזה מבין טענותיה וטענות נושאי המשרה שהועלו בהליך השימוע התקבלו, אם בכלל, אין באפשרותה של החברה ונושאי המשרה להעריך את משמעותן המלאה של הטענות המיוחסות לאוטומקס ולנושאי המשרה". 


קראו עוד בכלכליסט:


כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", פרשת אלבר היא פרשה שהשפעתה משתרעת מעבר למישור של חברת הליסינג מול רשות המסים, אלא יש לה השפעה על התנהלות ענף היבוא המקביל בישראל - שאוטומקס היא הנציגה הבולטת ביותר שלו.  

אוטומקס, שעם בכיריה נמנה ינון עמית, מנכ"ל אלבר לשעבר, אינה מפרטת את האשמות פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לבכירי החברה, אבל עקרונית לטענת גורמים המעורים בפרשה, מדובר בדומה לאלבר בהנמכת חשבוניות וזיוף מסמכי יבוא.


מנכ"ל אלבר לשעבר ינון עמית, צילום: עמית שעל מנכ"ל אלבר לשעבר ינון עמית | צילום: עמית שעל מנכ"ל אלבר לשעבר ינון עמית, צילום: עמית שעל


אוטומקס היא יבואנית הרכב המקבילה הגדולה בישראל. בניגוד ליבואני הרכב הישירים אשר רוכשים את הרכב מן היצרן, יבואן מקביל רוכש את הרכב מדילרים, כלומר סוכנים של יצרן הרכב בחו"ל. אוטומקס עצמה הונפקה השנה, ומדיווחיה עולה כאמור כי מדובר בגוף הגדול ביותר בישראל בענף היבוא המקביל. נכון לשלהי 2020 ייבאה אוטומקס לישראל 12 מותגים. החברה גם נכנסה לאחרונה לשוק הטעינה לרכב חשמלי. לפי דיווחי אוטומקס, בשלושת הרבעונים הראשונים של 2019 מסרה החברה 2,990 רכבים. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 מסרה אוטומקס 1,997 רכבים, ירידה אשר נבעה בין היתר מהקורונה. 

אתמול דיווחה אלבר כי הוגש נגדה כתב אישום בפרשה וכי הבעלים של אלבר אלי אלעזרא והמנכ"ל אורן אלעזרא לא יואשמו בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות