אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי משרד הבריאות זועמים: לא יעברו למתכונת של 50% עבודה מהבית צילום: עמית שאבי

עובדי משרד הבריאות זועמים: לא יעברו למתכונת של 50% עבודה מהבית

מנכ"ל המשרד, נחמן אש, החליט להחריג את עובדיו מהוראת הממשלה לפיה בשירות המדינה יעבדו מחצית מהזמן מהבית בעקבות התגברות התחלואה בקורונה, והם ימשיכו להתייצב בעבודה כרגיל; אחד העובדים אמר כי "הנושא מרגיז את מי שלא קשורים לטיפול בקורונה"

06.08.2021, 16:53 | אדריאן פילוט

הממשלה החליטה השבוע כי עובדי שירות המדינה (משרדי הממשלה ויחידות סמך) יעברו למתכונת של 50% עבודה מהבית והמליצה למגזר הפרטי לנקוט כך - זאת לנוכח הגל הרביעי של הקורונה. אלא שהיום (ו') התברר כי מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש, החליט להחריג את עובדי משרדו והם יאלצו להתייצב לעבודה במשרדים כרגיל תוך אפשרות לעבוד יום אחד מהבית - כפי שנהוג כיום. בקרב עובדי המשרד שורר כעס רב על ההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט:אתמול  שיגרה סמנכ"לית בכירה הון אנושי ומינהל, שני שרביט, מכתב לעובדים ובו היא כותבת כי "לאור התחלואה הגוברת והגברת פעילות המשרד בימים אלה, נחוצה נוכחותם של עובדי המשרד במתקני המשרד. בהתאם לכך ובהמשך להחלטת הממשלה בדבר צמצום השהייה במקום העבודה ל-50%, הוחלט על ידי מנכ"ל המשרד להשאיר את היקף העובדים במקום העבודה כפי שקיים כיום, כלומר לא יותר מיום עבודה אחד מרחוק, לעובדים שאושרו לכך". 


נחמן אש, צילום: דנה קופל נחמן אש | צילום: דנה קופל נחמן אש, צילום: דנה קופלשרביט מסכמת וכותבת כי "הנהלת המשרד מעריכה ומודה לכם העובדים על המאמץ הממושך והעיקש במאבק נגד נגיף הקורונה, למען בריאות אזרחי מדינת ישראל". 

אחד העובדים אמר בתגובה כי "הנושא מרגיז מאות עובדי משרד שלא קשורים לטיפול בקורונה והם בניגוד לשאר המשק לא יעבדו מהבית או בזום".

נזכיר כי קבינט הקורונה החליט השבוע על הקשחת המגבלות לנוכח העלייה בתחלואה. בין הצעדים עליהם הוחלט ניתן למנות את הרחבת מתווה "התו הירוק" גם למקומות בהם ישנה התקהלות בת פחות מ-100 אנשים, ולכל הגילאים; חובת עטיית מסכות גם בחללים פתוחים אם יש התקהלות של יותר מ-100 איש; וכאמור, העברת משרדי הממשלה למתכונת של 50% עבודה מהבית. 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי גם אתמול שיגר משרד הבריאות מכתב בו התבקשו עובדי מערך הגריאטרי והפסיכיאטרי בני 40 ומעלה להתחסן במנה השלישית.

משרד הבריאות מסר בתגובה: "המשרד פועל בהתאם להנחיות ומתוך אחריות מלאה להגנה על עובדיו. לפי ההנחיה, שיעור העובדים הפועלים בו זמנית ממקום העבודה יצומצם לשיעור של 50% ממצבת העובדים, תוך סמכות למנכ"ל להרחיב שיעור זה, על פי הצורך. משרד הבריאות נמצא בחזית המאבק ולאור מצב התחלואה נדרשת נוכחות בשטח ובמתקנים. עובדי המשרד מצויים באתרים רבים, ורובם עובדים יום אחד בשבוע מרחוק, ועל כן מתקני המשרד אינם צפופים מלכתחילה בימים אלה. אתרים פרטניים בהם יש צפיפות יטופלו, כך בהתאם להנחיית ההנהלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות