אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תקף ברצועת עזה AFP

בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תקף ברצועת עזה

כשברקע המתיחות הרבה בגבול לבנון, חיל האוויר תקף מחנה צבאי של חמאס, כמו גם עמדת שיגור רקטות של הארגון. מוקדם יותר הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף מהאוויר, ובצה"ל מיהרו להכחיש. בלוני התבערה שהופרחו אתמול הציתו ארבע שריפות בשטחים פתוחים בעוטף עזה

07.08.2021, 08:36 | אליאור לוי, יואב זיתון, ynet

חיל האוויר תקף הלילה (בין שישי לשבת) יעדי חמאס ברצועת עזה בתגובה להפרחת בלוני התבערה אמש לשטחי העוטף, שהציתו ארבע שריפות בשטחים פתוחים. דובר צה"ל מסר לאחר התקיפה כי מטוסי קרב תקפו מחנה צבאי ועמדת שיגור רקטות השייכים לחמאס. הבסיס שימש את גדוד כפר ג'בליא בחמאס. 

נמסר כי "התקיפות בוצעו בתגובה להפרחת בלוני התבערה. צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור מרצועת עזה". מוקדם יותר גורמים פלסטיניים דיווחו כי צה"ל תקף מטרות בעזה, עם זאת, בצה"ל מיהרו להכחיש את הדיווחים הללו. 

תקיפה בעזה, ארכיון, צילום: AFP תקיפה בעזה, ארכיון | צילום: AFP תקיפה בעזה, ארכיון, צילום: AFPהשריפות פרצו אתמול בשטחי המועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה, וכבאים, לצד אנשי קק"ל, רשות הטבע והגנים ורבש"צים של היישובים, השיגו שליטה על האש. מדובר בפעם הראשונה שבה פורצות שריפות בעוטף עזה עקב בלוני תבערה מאז יום ראשון בשבוע שעבר, ב-25 ביולי. 

לא ברור אם יש לכך קשר להפרחת הבלונים כעת, אך שלשום נחשף ב-ynet כי העברת כספי המענק הקטארי לרצועה מתעכבת בגלל התנגדות של המערכת הבנקאית הפלסטינית למתווה העברת המענק דרך הרשות הפלסטינית - משום שהיא חוששת כי יישומו יחשוף אותה לתביעות משפטיות של מימון ותמיכה בטרור.

גם בעקבות הפרחת הבלונים בסוף החודש שעבר חיל האוויר תקף מטרות ברצועת עזה. התקיפות של צה"ל התמקדו אז באזור חאן יונס בדרום הרצועה ובעיר עזה. חמאס הגיב בירי של מקלעים לעבר כלי טיס ישראליים. במקביל, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, הודיע על צמצום מרחב הדיג ברצועה, אך אחרי ימים ספורים של שקט ההגבלה הזו בוטלה.

הפרחת הבלונים בתחילת השבוע שעבר, שגרמה גם היא לכמה שריפות באזור אשכול, הייתה הראשונה אחרי הפסקה של שלושה שבועות. מאז השבעת ממשלתם של נפתלי בנט ויאיר לפיד הופרחו כמה פעמים בלוני תבערה שגרמו לשריפות בשדות החקלאיים ביישובי העוטף. כמעט בכל המקרים צה"ל הגיב בתקיפת עמדות חמאס ברצועה.  

בנט ושר הביטחון בני גנץ הצהירו כי לא יקבלו עוד "טפטוף" של רקטות מהרצועה, וגם לא של הפרחת בלונים. רק ביום שני האחרון, בדיון הסוער במליאת הכנסת שבו האשים בנט את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בהידרדרות המצב הביטחוני, הוא הכריז כי אחרי שאצל נתניהו, הבליגה לכאורה ישראל מול ירי הרקטות, "אצלנו תוקפים על כל בלון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות