אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד טנסנט: "מצב נוער" בוויצ'ט לא עומד בחוקי ההגנה צילום: רויטרס

תביעה נגד טנסנט: "מצב נוער" בוויצ'ט לא עומד בחוקי ההגנה

אחרי המתקפה של ממשלת סין על חברות הגיימינג השבוע, מגיעה תביעה הטוענת כי אפליקציית המסרים הפופולרית וויצ'ט לא מגנה על בני נוער

07.08.2021, 09:26 | חדשות חוץ

תובעים סינים הגישו אתמול תביעה נגד שלוחה של חברת טנסנט בטענה ש"מצב נוער" (Youth Mode) באפליקציית המסרים הפופולרית שלה, וויצ'ט, אינו עומד בחוקים המגנים על בני נוער. 


קראו עוד בכלכליסט:


התביעה הוגשה על ידי התובע של מחוז היידיאן נגד חברת שנזן טנסנט מערכות מחשב, כך על פי אתר JCBR.com, המנוהל על ידי התובע העליון של סין. 

בדברים שפורסמו לא מפורט כיצד הפרה החברה את החוק הסיני. "מצב נוער" של וויצ'ט מגביל משתמשים צעירים בכניסה למשחקים ופונקציות מסוימים, כמו שירותי תשלום או איתור חברים חדשים בקרבת מקום. 


אלן ג‘אנג שיאולונג, מייסד וויצ אלן ג‘אנג שיאולונג, מייסד וויצ'ט | צילום: WeChat אלן ג‘אנג שיאולונג, מייסד וויצ


הרשויות הסיניות קראו להגנה טובה יותר על קטינים מסכנות האורבות ברשת, והתקשורת שבשליטת במדינה הדהדה זאת השבוע כאשר ביקרה את תעשיית הגיימינג והפלטפורמות המקוונות שעוזרות לקדם את תרבות הסלבריטאים במדינה. 

טנסנט הודיעה ביום שלישי על הגבלות חדשות על גישת צעירים למשחק הדגל שלה Honor of Kings, לאחר שמניותיה נפגעו ממאמר בתקשורת שתיאר את משחקי האונליין כ"אופיום רוחני". רויטרס דיווחה באפריל שסין מתכננת להטיל קנס גדול על טנסנט, כחלק ממתקפת ניגוד העניינים שלה על ענקיות האינטרנט של המדינה, אך זה צפוי להיות נמוך מהקנס של 2.75 מיליארד דולר שהוטל על עליבאבא.

לפני ארבעה שבועות מסרו הרשויות בסין שיבלמו את תוכניתה של ענקית התקשורת טנסנט להתמזג עם שני אתרי הגיימינג המובילים במדינה, הויה ו-DouYu, בעסקה בהיקף 5.3 מיליארד דולר, וזאת מסיבות של ניגוד עניינים.   

טנסנט הודיעה על תכנית המיזוג עם הויה ודויו בשנה שעברה. הצירוף אמור היה להגדיל את אחזקותיה בחברות, שעל פי חברת המידע מובטק, מחזיקות בנתח של 80% משוק ששוויו 3 מיליארד דולר, וצומח במהירות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות