אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-SEC אישר את הצעת נאסד"ק לחייב חברות נסחרות בגיוון מגדרי וגזעי

ה-SEC אישר את הצעת נאסד"ק לחייב חברות נסחרות בגיוון מגדרי וגזעי

על פי ההצעה שאושרה על ידי בורסת הנאסד"ק, רוב החברות הנסחרות יצטרכו להראות שהדירקטוריון שלהן כולל לפחות דירקטורית אחת ודירקטור אחד שמזוהה עם מיעוט גזעי או משתייך לקהילת הלהט"ב

07.08.2021, 16:45 | חדשות חוץ

רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) אישה את הצעת בורסת הנאסד"ק לחייב גיוון מגדרי וגזעי בדירקטוריונים של חברות נסחרות. במסמך שפירסמה אתמול (ו') ה-SEC היא אישרה כי קיבלה את הצעת נאסד"ק לשינוי הכללים הנהוגים בעניין. להחלטה התנגדו שני הנציבים הרפובליקנים ברשות: האחת הצביעה נגד ההחלטה, בעוד האחר נתן לה את תמיכתו החלקית.

קראו עוד בכלכליסט:

על פי ההצעה, חברות שנסחרות בנאסד"ק יצטרכו לעמוד במספר יעדי מינימום של גיוון אתני ומגדרי בדירקטוריונים שלהן, או לנמק מדוע הן לא עומדות ביעדים אלה. המשמעות היא שרוב החברות הנסחרות יצטרכו להראות שהדירקטוריון שלהן כולל לפחות דירקטורית אחת ודירקטור אחד המזוהה עם מיעוט גזעי או משתייך לקהילת הלהט"ב.

בורסת הנאסד"ק, צילום: בלומברג בורסת הנאסד"ק | צילום: בלומברג בורסת הנאסד"ק, צילום: בלומברג

חברות יידרשו גם לחשוף סטטיסטיקות הנוגעות לגיוון של הדירקטוריונים שלהן. בסקירה שנערכה לפני הגשת התכנית בשנה שעברה, גילתה נאסד"ק כי יותר משלושה רבעים מהחברות הנסחרות בה לא עומדות ביעדים אלה. "החוקים יאפשרו למשקיעים לקבל הבנה טובה יותר של גישת החברות הנסחרות בנאסד"ק לגיוון מגדרי וגזעי, ולהבטיח שהחברות יהיו גמישות מספיק כדי לקבל החלטות שמשרתות בצורה הטובה ביותר את בעלי המניות שלהן", אמר יו"ר SEC גארי גנסלר. 

הנציבה הרפובליקנית הסטר פירס הצביעה נגד ההצעה, בעוד הנציב הרפובליקני השני, אלעד רויסמן, העלה התנגדות חלקית. רויסמן אמר שהוא מקבל בברכה את הגדלת הגיוון של הדירקטוריונים, אך שלדעתו האישור של SEC לא כולל הסבר טוב דיו לגבי נחיצותו. הוא גם הזהיר שהחוק עלול לגרור את SEC לסכסוכים משפטיים שונים בנושאי אפליה. 

"הסכנה היא ש-SEC תצטרך לעשות עוד פעולות בעתיד בה היא תהיה מחויבת לשקול חשיפה של ההגדרה האישית של דירקטורים". רפובליקנים מוועדת הבנקאות של הסנאט ביקרו את התכנית בטענה שנאסד"ק חורג מסמכותו ושם לו מטרה פוליטית. "אני מאוכזב מכך שיושב הראש גנסלר הופך גוף רגולטורי פיננסי למעבדה להנדסה חברתית מתקדמת", אמר הסנטור פאט טומי בעקבות ההחלטה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות