אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוגלובק נפרדת מקרקע המפעל בנהריה: נמכרה לקרן ריאלטי צילום: יח"צ / ארכיון זגולובק

זוגלובק נפרדת מקרקע המפעל בנהריה: נמכרה לקרן ריאלטי

חברת המזון, שהשלימה את מעבר פעילות הייצור שלה לאתר בשלומי, מכרה את הקרקע עליה הוקם מפעל זוגלובק בנהריה תמורת 77.5 מיליון שקל. בפרויקט החדש שיוקם בשטח תפעל בין היתר חנות מפעל של זוגלובק, לצד מוזיאון קטן להנצחת הפעילות

08.08.2021, 11:51 | נורית קדוש

זוגלובק נפרדת מהקרקע עליה הקימו מייסדי החברה את המפעל בנהריה. חברת המזון, שליבת פעילותה בתחום הבשר, מכרה את הקרקע עליה הוקם מפעל זוגלובק בעיר לקרן ריאליטי תמורת 77.5 מיליון שקל. לדברי אלי זוגלובק, יו"ר הקבוצה, התמורה ממכירת הקרקע תאפשר השקעות בטכנולוגיות ייצור חדשות. בינואר 2020 השלימה החברה את העברת פעילות ייצור מוצרי הבשר לאתר בשלומי.

קראו עוד בכלכליסט:

במהלך העברת מפעל זוגלובק מנהריה לשלומי השקעו  60 מיליון שקל. זוגלובק הוסיף כי  במקום בו עמד המפעל תפעל בין היתר חנות מפעל זוגלובק, לצד מוזיאון קטן להנצחת הפעילות. מדובר באחד האתרים המשמעותיים בהיסטוריה של תעשיית המזון הישראלית. 

מפעל זוגלובק בנהריה, צילום: יח"צ / ארכיון זגולובק מפעל זוגלובק בנהריה | צילום: יח"צ / ארכיון זגולובק מפעל זוגלובק בנהריה, צילום: יח"צ / ארכיון זגולובק

לפני 84 שנה הקימו אירמגרד וריינהולד זוגלובק את המפעל הנושא את שם המשפחה בשדרות הגעתון בנהריה. המפעל, ששיטחו עמד על 11.5 דונם, היה אחראי ל-50% מפעילות זוגלובק ויוצרו בו מגוון רחב של מוצרי בשר ובהם נקניקים, נקניקיות, המבורגרים ועוד, לצד מפעל המוצרים מן הצומח. במבנה היו ממוקמים גם משרדי ההנהלה ומטה החברה. 

אלי זוגלובק, צילום: גלעד אילוז אלי זוגלובק | צילום: גלעד אילוז אלי זוגלובק, צילום: גלעד אילוז

בשנים האחרונות התמודדה זוגלובק עם קשיים, בין היתר בעקבות אזהרת ארגון הבריאות העולמי בסוף 2015, כי צריכת בשר מעובד עלולה לגרום לסרטן. בעקבות כך, פרסם משרד הבריאות בישראל המלצה לצמצם את הצריכה של מוצרי בשר מעובד ומכירות זוגלובק, כמו חברות בשר נוספות צנחו. מאז התאוששה החברה, בין היתר בזכות התאמות להעדפות הצרכניות עם כניסה לשוק תחליפי הבשר. למרות זאת, לפי נתוני סטורנקסט את המחצית הראשונה של השנה חתמה החברה עם ירידה של 1.1% במכירות, ומכירותיה בשוק הקמעונאי מוערכות ב-450 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות