אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאכטת הענק של פול אלן נמכרה - ומוצעת להשכרה צילום: BURGESS YACHTS

יאכטת הענק של פול אלן נמכרה - ומוצעת להשכרה

היאכטה, שאורכה 126 מטר, נרכשה על ידי רוכש אנונימי תמורת מעט פחות מ-235 מיליון יורו; כמה תשלמו תמורת שכירתה לשבוע?

08.08.2021, 21:11 | חדשות חוץ


המגה-יאכטה שנבנתה עבור פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, נמכרה, ומוצעת כעת להשכרה תמורת כ-1.2 מיליון יורו בשבוע, כך דיווח הגרדיאן הבריטי. 


קראו עוד בכלכליסט:


היאכטה, הנקראת אוקטופוס, התהדרה בתואר היאכטה הגדולה בעולם כשנבנתה עבור אלן ב-2003. אורכה 126 מטר, והיא משמשת הן למסעות גילוי במים עמוקים והן לפנאי. אלן שילם עבורה 200 מיליון דולר; היא הוצעה למכירה לאחר מותו ב-2018, כשהמחיר המבוקש עמד על 295 מיליון יורו. בהמשך המחיר המבוקש ירד ל-235 מיליון יורו. לפי ההערכות היאכטה נמכרה במחיר הנמוך במעט מהמחיר המבוקש. הקונה הוא סקנדינבי שזהותו לא נחשפה. 

כעת, הספינה מוצעת להשכרה באמצעות סוכנות היאכטות ממייפייר קמפר אנד ניקולסונס (Camper & Nicholsons). מהסוכנות לא הגיבו על הדיווח. עוד לא פורסם תעריף רשמי, אך לרוב, יאכטות בסדר גודל כזה מושכרות תמורת יותר ממיליון יורו לשבוע. כך למשל ב-2019 הוציאה כוכבת הריאליטי קיילי ג'נר 1.1 מיליון יורו לטובת שכירת יאכטה באורך 91.5 מטר. 


היאכטה אוקטופוס, צילום: רויטרס היאכטה אוקטופוס | צילום: רויטרס היאכטה אוקטופוס, צילום: רויטרס

באוקטופוס יש 8 קומות ובהן 13 סוויטות, קולנוע, חדר כושר, ספא, מגרש כדורסל ובריכה (שניתנת להמרה לרחבת ריקודים). בנוסף יש בה מנחת לשני מסוקים, שתי צוללות, מקום ל-63 אנשי צוות וחניה לשבע מכוניות גדולות.

אלן ציין באוטוביוגרפיה שלו שהעובדה שהיו לו מגרש כדורסל, קולנוע ואולפן הקלטות על הספינה פירושה "שכל התשוקות שלי התאחדו ביחד במשתה נע אחד". אולפן ההקלטות שימש בין השאר את מיק ג'אגר, בונו, וג'וס סטון. 

הספינה אף שימשה את ג'יימס קמרון, הבמאי של הסרט "הטיטאניק", לצלילה לקרקעית תהום מריאנה – הנקודה העמוקה ביותר בעולם. 

"מתברר שכשיורדים לעומק של 305 מטרים באוקיינוס, זה מאוד חשוך. החיות נראות משונות", אמר אלן  ב-2011. "אבל אם שומעים פינק פלויד, זה פנטסטי". 

מלבד היאכטה שנמכרה, גם  הבית של אלן בבוורלי הילס, שבו התגורר עד מותו מוצע למכירה עבור 55 מיליון דולר. אלן, שהונו האישי נאמד ב-20.3 מיליארד דולר בזמן מותו, כך לפי מגזין פורבס, היה ידוע ברכישותיו המפוארות. מלבד היאכטה, בבעלותו היה גם מטוס בואינג 757-200 שרכש ב-1995 והמיר למטוס פרטי יוקרתי. בהמשך מכר אלן את המטוס לדונלד טראמפ. היה לו גם אוסף של מטוסי קרב, שאיחסן בהאנגר ענק.


האוקטופוס, צילום: BURGESS YACHTS האוקטופוס | צילום: BURGESS YACHTS האוקטופוס, צילום: BURGESS YACHTS


פול אלן, צילום: AP פול אלן | צילום: AP פול אלן, צילום: AP


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות