אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי בן משה נכנס לתחום האשראי החוץ-בנקאי אוראל כהן

מוטי בן משה נכנס לתחום האשראי החוץ-בנקאי

אלון רבוע כחול רוכשת 80% מאיסתרא פריפקט - תשלם בתמורה 12 מיליון שקל ותעביר במקביל הלוואת בעלים של 34 מיליון שקל

08.08.2021, 14:16 | גולן חזני

איש העסקים מוטי בן משה נכנס באמצעות אלון ריבוע כחול לתחום האשראי החוץ-בנקאי. אלון הודיעה הבוקר כי תרכוש את השליטה בחברת האשראי החוץ-בנקאי איסתרא פריפקט.


קראו עוד בכלכליסט:


אלון תזרים 12 מיליון שקל במזומן ו-34 מיליון שקל כהלוואת בעלים לקופת איסתרא ותחזיק ב-80.67% ממניותיה. בעלי המניות הנוכחיים של החברה, ובראשם יונתן קמון המנכ"ל ודקל גולן ממייסדי החברה, יקבלו אופציות במסגרת העסקה, שבדילול מלא ישאירו את אלון ריבוע כחול עם 72% מהמניות.

אלון ריבוע כחול מצויה בבעלות מלאה של אקסטרה, החברה הפרטית של בן משה. אלכס סורז'קו, סמנכ"ל בכיר באלון רבוע כחול, האחראי על התחום הפיננסי בקבוצה, אמר כי "כניסת אלון רבוע כחול לפעילות בתחום האשראי החוץ-בנקאי נעשית בהתאם לאסטרטגיה שהתווה הבעלים של הקבוצה, בן משה, לחולל תחרות בתחומים צומחים בכלכלה הישראלית. 

"בחודשים האחרונים בחנו בעלי רישיון שונים הפעילים בתחום האשראי החוץ-בנקאי, ובחרנו באיסתרא פריפקט לאור חדשנות המוצר - המספק פתרונות אשראי ללקוחות בתוך 48 שעות, ולאור יכולות האנליזה הייחודית שפיתחה, הן לחברות מבקשות המימון והן לאיכות החוב של לקוחותיהן".

מנכ"ל איסתרא, יונתן קמון: "במהלך תקופת הקורונה הצליחה איסתרא להקל על חברות רבות במשק ולייעל עבורן את משימת שיפור תזרים המזומנים שלהן שנפגע עקב המגפה. איסתרא מאפשרת לגוון את מקורות האשראי של חברות רבות לצורך המשך צמיחתן, זאת בין היתר משום שפקטורינג מעניק לספקים הקלה בתזרים באמצעות הקדמת תשלום בתהליך מהיר, ובלי להעמיס על מסגרות אשראי".

מייסד איסתרא, דקל גולן, ציין בעקבות העסקה: "עם צמצום השימוש בצ'קים והתבססות על העברות בנקאיות, יעבור תחום ניכיון תקבולים עתידיים מהפכה טכנולוגית, ואיסתרא - במבנה הבעלות החדש עם אלון רבוע כחול כשותף המרכזי בחברה - ערוכה להוביל מהפכה זו. הכלים שפותחו על ידי איסתרא יאפשרו מתן שירות מהיר, יעיל ואמין - משלב החיתום ולאורך כל התהליך".מוטי בן משה, אוראל כהן מוטי בן משה | אוראל כהן מוטי בן משה, אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות