אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לעמדת המושל: ביהמ"ש בפלורידה אישר את דרישת ההתחסנות של נורווג'יאן קרוז צילום: רויטרס

בניגוד לעמדת המושל: ביהמ"ש בפלורידה אישר את דרישת ההתחסנות של נורווג'יאן קרוז

השופטת הפדרלית קת'לין וויליאמס פסלה את החקיקה בפלורידה שאסרה על חברות לשאול לקוחות אם התחסנו; נורווג'יאן טענה בביהמ"ש כי החקיקה היא פוליטית ולא נוגעת כלל לשאלת הפרטיות

09.08.2021, 08:57 | חדשות חוץ

יש שופטות במיאמי. נורווג'יאן קרוז מקבלת גיבוי מבית משפט פדרלי, להחלטה שלה להציב תנאי התחסנות ללקוחות הקרוז הקרוב שהיא מוציאה – השייט הראשון שהחברה מוציאה מאז הפסקת הפעילות בשל המגיפה. 


קראו עוד בכלכליסט:


בפלורידה העבירו חקיקה, בהובלת המושל רון דסנטיס, האוסרת לדרוש מידע על התחסנות מלקוחות של חברות. לפי החקיקה, מדובר באפליה פוגענית, ובהתאם, כל דרישה כזו מצד חברת הספנות תגרור קנס של עד 5,000 דולר לכל נוסע. 

ואולם, שופטת בית המשפט הפדרלי במיאמי קת'לין וויליאמס, שכאן בתמונה (Kathleen Williams) קיבלה החלטת ביניים בבקשה שהגישה חברת הספנות, לפיה היא רשאית בהחלט לדרוש תעודת התחסנות – ושהחוק שאוסר עליה אינו תקף לעניין. לא פורסמו עדיין נימוקי השופטת. 

עורך דין מטעם נורוויג'אן טען בפני השופטת  כי המחוקקים כלל לא התכוונו למנוע הפלייה או להגן על פרטיות. "הם רוצים להרוויח נקדות פוליטיות עבור צד אחד בדיון בשאלה האם אנשים צריכים להתחסן", אמר עוה"ד דרק שפר. 

ביום שישי האחרון הבהיר התובע הכללי של פלורידה פט פטרסון (Pete Patterson) כי החקיקה במדינה מגנה על חרויות הפרט ומונעת אפליה של עסקים נגד לא מחוסנים. "אתם לא יכול להפלות לקוחות על בסיס הסירות שלהם לתת לך את המידע בעניין", אמר פטרסון. בדיון בבית המשפט ציין התובע הכללי: "אנחנו לא רוצים שאנשים יצטרכו להסתובב עם מסמכים כדי לקבל גישה למרחב הכלכלי". כאמור, החקיקה שהוביל המושל לצד פרטסון נפסלה בבית המשפט. 

נורווג'יאן קרוז צפויה להוציא את השייט שלה ב-15 באוגוסט, לאחר יותר משנת השבתה. "הבריאות והבטיחות של האורחים שלנו, של הצוות שלנו ושל הקהילות שאנחנו מבקרים הם בעדיפות ראשונה שלנו. זה לא סלוגן, אנחנו באופן עמוק מתכוונים לזה ואנו מחויבים לעקרונות הללו", אמר בתגובה מנכ"ל חברת הספנות פרנק דל ריו . 


אונייה של נורווג אונייה של נורווג'יאן קרוז בחופי מיאמי | צילום: רויטרס אונייה של נורווג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות