אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות: "יש עלייה חדה בביקושים למשרדים, בדגש על מרכז העסקים של תל אביב" צילום: תמר מצפי

אמות: "יש עלייה חדה בביקושים למשרדים, בדגש על מרכז העסקים של תל אביב"

חברת הנדל"ן המניב סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 15% בהכנסות משכירות נטו ל-193 מיליון שקל - הרווח התפעולי התזרימי גדל ב-27% ל-145 מיליון שקל

09.08.2021, 09:27 | חזי שטרנליכט

רבעון מוצלח לחברת הנדל"ן המניב אמות. החזרה לעבודה במגדלי המשרדים, כמו גם התאוששות הפעילות המסחרית בקניונים, הזניקה ברבעון השני בחברה את ההכנסות התפעוליות נטו (NOI), ובמיוחד את הרווח התזרימי התפעולי (FFO), שני הנתונים החשובים למדידת חברות נדל"ן מניב. באמות מציינים כי נרשמת גם בימים אלה עלייה חדה בביקושים לשטחי משרדים, במיוחד במרכז העסקים של תל אביב.


קראו עוד בכלכליסט:


ה-NOI של החברה הסתכם ברבעון השני ב-193 מיליון שקל, עליה של 14.9% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. גם כאשר בוחנים את הנכסים הזהים בשתי התקופות מדובר בעלייה דומה: ה-NOI מנכסים דומים צמח ב-15% ל-188 מיליון שקל. הרווח התזרימי התפעולי (FFO) זינק בשיעור חד אף יותר של 27% והסתכם ב-145 מיליון שקל.

מנכ"ל אמות, שמעון אבודרהם מציין כי "בחודשים האחרונים חווינו גידול במספר המועסקים שחזרו לעבודה במגדלי המשרדים ועלייה בפדיונות במרכזים המסחריים. בתחום המשרדים ניכרת עלייה בהתעניינות מצד שוכרים ועלייה חדה בביקושים לשטחים, בדגש על מרכז העסקים של תל אביב. שיעור התפוסה הכללי נותר גבוה ונתוני חידושי החוזים ומימושי האופציות לרבעון השני משקפים גידול קל בשכר הדירה למ"ר"

כתוצאה מהרבעון המוצלח, אמות משפרת את התחזיות שלה להמשך השנה. החברה עדכנה כלפי מעלה את תחזיותיה ל-2021 לפיהן היא צופה כי ה-NOI צפוי להסתכם ב-770-755 מיליון שקל - ה-FFO צפוי לעמוד בטווח של 560-550 מיליון שקל.

שווי הנדל"ן להשקעה של החברה נאמד כיום ב-14.3 מיליארד שקל, ושיעורי התפוסה עומדים על 96.9% והם יציבים ביחס לסוף הרבעון הקודם. לחברה הון עצמי של 6.45 מיליארד שקל והיא תחלק דיבידנד של 103 מיליון שקל לאחר התוצאות של הרבעון, בהתאם לתוכנית עליה הכריז דירקטוריון החברה במרץ השנה.


שמעון אבודרהם מנכ"ל אמות , צילום: תמר מצפי שמעון אבודרהם מנכ"ל אמות | צילום: תמר מצפי שמעון אבודרהם מנכ"ל אמות , צילום: תמר מצפי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות