אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטכנולוגיה שמאחורי האולימפיאדה צילום: גטי אימג'ס

הייטק בפקקים

הטכנולוגיה שמאחורי האולימפיאדה

איך ההילוכים החוזרים יצרו זוויות צילום חדשות, איזה מידע נאסף לקראת האולימפיאדה הבאה ומה היתרון בכך שהטכנולוגיה מאפשרת לתעד יותר ויותר אירועים ספורטיביים - הפודקאסט "הייטק בפקקים" עולה על בגדי אימון

09.08.2021, 12:18 | שירות כלכליסט

בימים האחרונים רובנו עקבנו אחרי אירוע הספורט הגדול ביותר בעולם - האולימפיאדה. למי שצפה בשידורים החיים היו יותר זוויות צילום מאי פעם, גרפיקות נאות עיטרו את המסכים והכל עבר פחות או יותר בצורה חלקה.

הפודקאסט "הייטק בפקקים" מתמקד בטכנולוגיה שמאחורי האולימפיאדה, אבל לא רק על האלפיון העליון של הספורטאים, אלא גם עלינו - "הזנב הארוך" של הספורט: ספורטאים חובבנים. עולם הצילום שמבוסס על בינה מלאכותית מתעד לראשונה אירועים כמו ליגות חובבניות וענפי ספורט שלא זוכים לסיקור וכך התיעוד הזה, שמעולם לא היה קיים, פותח שווקים חדשים והזדמנויות חדשות.

נדבר עם עדו קדים, CTO, Olympic and Paralympic Office, Intel על הטכנולוגיה שמאפשרת ליצור זוויות צילום שלא קיימות במציאות. כך לדוגמה ניתן לראות את נקודת הראייה של לוקה דונצ'יץ' מנבחרת סלובניה בכדורסל בזמן שהוא מוסר עוד אסיסט שנגמר בשלשה. מאחורי הגרפיקות המרשימות האלו עובדות מספר רב של מצלמות שפרוסות במגרש ומחשבי על שמעבדים את התמונה בזמן אמת. נדבר עם עדו גם על טכנולוגיית אימון שמאפשרת מעקב אחר ספורטאים, על המידע הלוגיסטי שנאסף לקראת האולימפיאדה הבאה ועוד.

גל עוז, מייסד שותף ו-CTO בחברת Pixellot, יספר לנו על הדמוקרטיזציה של תיעוד הספורט, איך ניתן לצלם אירועים ספורטיביים שעד כה לא זכו לתיעוד וכך לדוגמה סקאוטר של ברצלונה יכול לעקוב אחר משחק נוער של קבוצה בחוף השנהב ולנסות לאתר את "המסי הבא" מבלי לעזוב את משרדו בקטאלוניה.

הטכנולוגיה שמאחורי האולימפיאדה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהטכנולוגיה שמאחורי האולימפיאדה

הייטק בפקקים הוא שילוב של שידור פייסבוק לייב ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות