אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה שלישית ברציפות: אלון מאסק עם השכר הגבוה בארה"ב צילום: בלומברג

שנה שלישית ברציפות: אלון מאסק עם השכר הגבוה בארה"ב

לפי רשימת המשתכרים השנתית של בלומברג, התגמול הכולל של מנכ"ל טסלה עמד ב-2020 על סכום דמיוני של 6.66 מיליארד דולר - פי 12 מהמקום השני ברשימה, מנכ"ל חברת אווק סטריט הלת'

09.08.2021, 14:51 | חדשות חוץ

אלון מאסק קיבל את השכר הגבוה ביותר בארה"ב ב-2020, בפער גדול מהבא בתור - ולא בפעם הראשונה. 


קראו עוד בכלכליסט:


מאסק קיבל בשנה שעברה תגמול כולל של 6.66 מיליארד דולר, כמעט פי 12 מהשני ברשימה, מייק פיקוש, מנכ"ל Oak Street Health, שקיבל סכום מדהים כשלעצמו של 568 מיליון דולר. הנתונים הם על פי מדד השכר השנתי של בלומברג. 

מאסק כמובן לא קיבל את כל המיליארדים הללו במזומן - חלק גדול מהשכר שלו, לצד המשכורת הקבועה והבונוסים השמנים, הוא בתגמול הוני של מניות ואופציות לרכישת מניות. 

העלייה החדה בשווי מניית טסלה בשנה שעברה (ובהתאם בערך האופציות) הקפיצה את שווי התגמול הכולל של מאסק, כאמור ל-6.66 מיליארד דולר. ב-2019 עמד שכרו על 595 מיליון דולר - גם אז זה הספיק לו למקום הראשון. למעשה, זוהי כבר שנה שלישית ברציפות שבה עומד מאסק בראש טבלת המשתכרים בארה"ב.  

מדד השכר של בלומברג נשען כמובן על הדיווחים שמגישות החברות לרשות ני"ע (SEC) ולרגולטורים נוספים בהתאם לחוק. הוא כולל משכורת, ביצועים, בונוסים, פנסיות וכן את ערכן של מניות או מענקים שמתקבלים תוך כדי השנה.

עשרת הראשונים ברשימה של 2020 הם נושאי משרה בכירה בשבע חברות שונות - כולם גברים. מנכ"לי חברת GoodRX Holdings טרבור בזדק ודאגלס הירש נמצאים במקומות השלישי והרביעי, עם תגמול של 497 מיליון דולר כ"א  (שהורכב בעיקר ממניות). 

פיקוש , כאמור סגנו של מאסק ברשימה, הוא אחד משלושה מנהלים ב-Oak Street Health שנמצאים בעשירייה הפותחת, לצד סמנכ"ל התפעול ג'פרי פרייס שבמקום השביעי (356 מיליון דולר) וסמנכ"ל השיווק שלה גריפין מאיירס שבמקום התשיעי (221 מיליון דולר). 

טים קוק מאפל ירד מהמקום השני ברשימה של 2019 למקום השמיני בזו המעודכנת עם תגמול של 265 מיליון דולר ב-2020. מנכ"ל Opendoor, אריק ווו, אלכס קארפ מפלנטיר, וצ'אד ריצ'יסון מפייקום סופטוור נמצאים במקומות החמישי, השישי והעשירי, בהתאמה. 

מאסק, בלומברג מאסק | בלומברג מאסק, בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות