אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה שוב שוברת שיאים בארה"ב: מספר המאומתים היומי חצה את ה-100 אלף צילום: איי אף פי

הקורונה שוב שוברת שיאים בארה"ב: מספר המאומתים היומי חצה את ה-100 אלף

מספר מקרי הקורונה היומי חצה את הרף לראשונה מפברואר. במקביל מספר האשפוזים בבתי החולים זינק בשבועיים האחרונים ב-90%

09.08.2021, 18:55 | חדשות חוץ


הקורונה מתפשטת מחדש, הפעם בדחיפת וריאנט הדלתא, שוברת שיא של 6 חודשים: מספר מקרי הקורונה היומי הממוצע בארה"ב חצה היום את ה-100 אלף, לראשונה מאז חודש פברואר. 

קראו עוד בכלכליסט:

ממוצע המאומתים בשבעת הימים האחרונים עמד על 110,360 חולי קורונה, עלייה של 112% תוך שבועיים בלבד. מספר המאושפזים בבתי חולים זינק ב-90% בשבועיים האמורים ומספר מקרי המוות עלה ב-92%. 

נמל התעופה לה גווארדיה  בניו יורק, צילום: איי אף פי נמל התעופה לה גווארדיה בניו יורק | צילום: איי אף פי נמל התעופה לה גווארדיה  בניו יורק, צילום: איי אף פי

רוב המקרים החדשים, וכך גם רוב מקרי האשפוז של החולים הקשים יותר, הם של אנשים לא מחוסנים. העלייה המהירה במספר החולים גורמת לעומס כבד על המערכת הרפואית בחלק מהמדינות, כשהמשבר הגדול ביותר מתפתח באוסטין, טקסס. 

לפי דיווחים, בעיר יש כבר מחסור במיטות אשפוז במחלקות טיפול נמרץ. הממשל המקומי קורא לתושבים להישאר בבית, להקפיד על מסכות באזורים ציבוריים וכמובן להתחסן. המערכת הרפואית בעיר העלתה את רמת הסיכון לדרגה המקסימלית 5. 

"המצב הוא קריטי. הלחץ על בתי החולים שלנו הוא גדול מאד ויש מעט שאנו יכולים לעשות כדי להקל על העומס מול הזינוק במספר המקרים", אמר מנהל הרשות הרפואית של אוסטין דסמר וולקס (Desmar Walkes). 

המאמצים של הנהגת העיר לחזק את התגובה ההגנתית מול ההתפשטות המהירה לא מקבלים תמיכה מהמדינה – שקוראת למעשה לשחרר כל רסן ולפעול באופן הפוך לחלוטין. מושל טקסס גרג אבוט (Greg Abbott) הוציא צו המגביל את המיקומים שבהם ניתן לבצע חיסונים ושאוסר על ערים במדינה לחייב שימוש במסכת פנים. אבוט הזהיר כי לא יממן בתי ספר שיחייבו תלמידים לחבוש מסיכות. 

הנהגת התאחדות המורים הודיעה אתמול כי ההידרדרות של הימים האחרונים מחייבת שינוי גישה – בכלל זה תמיכה של הארגון בחיוב מורים להתחסן לפני סמסטר הסתיו. 

לפי נתוני המרכז האמריקאי לבקרה ומניעת מחלות (CDC), כ-166 מיליון אמריקאים מחוסנים באופן מלא (2 מנות פייזר או ביונטק או מנה אחת של ג'ונסון אנד ג'ונסון), כ-50.1% מהאוכלוסיה. בקרב בוגרים מעל גיל 18 שיעור ההתחסנות המלא עומד על 61.1% - 71% מהאמריקאים קיבלו לפחות מנה אחת. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות