אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החינוך יפיץ 2 מיליון בדיקות קורונה - מקווה לאתר 70% מהתלמידים החולים צילום: קובי קואנקס

משרד החינוך יפיץ 2 מיליון בדיקות קורונה - מקווה לאתר 70% מהתלמידים החולים

מדובר בבדיקות ביתיות שיחולקו להורים לפני תחילת שנת הלימודים; במשרד מצפים ל-5,000 תלמידים חולים ביום עם פתיחת השנה, ומקוים לחסוך בידודים רבים באמצעות הבדיקות. למרות זאת, אין החלטה שמערכת החינוך לא תיסגר במהלך סגר, אם יוטל

10.08.2021, 19:33 | שחר אילן

במשרד החינוך מקווים שהבדיקות הביתיות שיערכו התלמידים בסוף אוגוסט יאתרו 70% מהילדים החולים. על פי הערכת המשרד, בישראל יהיו עם תחילת שנת הלימודים 5,000 תלמידים חולים ליום - זאת לפי חישוב שעד אז יגיע מספר המאומתים ל-10,000 ליום וכ-50% מהמאומתים יהיו תלמידים. התקווה היא שהבדיקות יחסכו חלק גודל מהצורך בבידוד של כיתות שלמות או שכבות.

מדובר ב-1.9 מיליון תלמידים ו-270 אלף עובדי הוראה שיקבלו ערכות בדיקות הביתה, כאשר במשרד מקוים שיותר ממיליון הורים יענו לקריאה לאסוף את הבדיקות ממוסדות החינוך ולבצע את הבדיקה.

קראו עוד בכלכליסט:

בניגוד למתווה השנה שעברה, שהיה מבוסס על לימודים בקבוצות קטנות ועל למידה מרחוק, המתווה של השנה הקרובה מבוסס כמעט כולו על בדיקות. בשבועות הקרובים יערך מבצע בדיקות סרולוגיות של 1.5 מיליון תלמידים בגילאי 3-12, בעלות של 60 מיליון שקל. ההנחה היא שאצל 20% מהם יתגלו נוגדנים, מה שיקנה להם תו ירוק ופטור מבידוד. 

שאיפת המשרד היא להשאיר את בתי הספר פתוחים לאורך כל שנת הלימודים. במקרה של תלמיד שיתגלה שחלה, יתבצע מעקב אחרי שאר תלמידי הכיתה באמצעות בדיקות. רק במקרה של תחלואה גבוהה, ישלחו כיתה או שכבה שלמה לבידוד. סגירת בית ספר תחייב אישור מיוחד, ויבוצעו בדיקות מדגמיות במוסדות חינוך בערים כתומות ואדומות.

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

רעיון הקפסולות, כלומר חלוקת הכיתות לשניים, ננטש כמעט כליל. יעשה בו שימוש למעשה רק בכיתות גבוהות בערים אדומות או כתומות, שאין בהן מספיק בעלי תו ירוק. בכיתות יא-יב מצב שבו 70% מהתלמידים מחוסנים או מחלימים יספיק כדי למנוע פיצול כיתה, ובגילאי 12-16 50% ומעלה. ההערכה היא שבממוצע ארצי האחוזים האלה קיימים, אבל כמובן שכל כיתה תיבדק בנפרד. כיתות שלא יהיו בהן די מחוסנים ומחלימים יחולקו.

למרות ההכרזות על החשיבות שניתנת לחינוך, אין ככל הידוע החלטה שמערכת החינוך לא תיסגר במקרה של סגר. לכן, יש במשרד הערכות גם ללמידה מרחוק. שאלה נוספת היא האם התוכנית לא תקרוס במקרה של עלייה דרמטית בתחלואה, למשל בעקבות חדירה צפויה של הווריאנט הקולומביאני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות