אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WIX מנמיכה תחזית שנתית: "המשתמשים לא מצליחים להבין אם הקורונה נגמרה" צילום: שאטרסטוק

WIX מנמיכה תחזית שנתית: "המשתמשים לא מצליחים להבין אם הקורונה נגמרה"

החברה שנהנתה מהנהירה לאונליין בשנת הקורונה מזהירה מפני השלכות אי הוודאות על המשך הדרך: המנכ"ל אבישי אברהמי: "הלקוחות לא יודעים האם להקים פעילות אונליין חדשה או דווקא לתכנן אירועים ושירותים פיזיים"

11.08.2021, 10:07 | סופי שולמן

לראשונה מאז פרוץ הקורונה, המגפה הופכת מרוח גבית עבור וויקס הישראלית (WIX) לרוח שנושבת בפניה. החברה שמאפשרת הקמה מהירה של אתרי אינטרנט וחנויות אונליין רכבה על גל המעבר לעולם הדיגיטלי בעקבות הסגרים והבידודים והגשימה את תחזיותיה מוקדם מהצפוי.


קראו עוד בכלכליסט:


המגמה הזאת עוד מורגשת היטב בתוצאות הרבעון השני שפירסמה וויקס הבוקר ואשר הציגו הכנסות גבוהות מהצפוי של 316.4 מיליון דולר. מדובר בצמיחה של 34% מול הרבעון המקביל ועלייה קלה של 4% בהשוואה לרבעון הקודם. שיעור הרווח הגולמי נותר ברמה של 62% מתוך ההכנסות ותזרים המזומנים החופשי הסתכם ב-14.7 מיליון דולר. 

אבישי אבהרהמי מנכ"ל ומייסד WIX, צילום: יאיר שגיא אבישי אבהרהמי מנכ"ל ומייסד WIX | צילום: יאיר שגיא אבישי אבהרהמי מנכ"ל ומייסד WIX, צילום: יאיר שגיא

בה בעת, בחברה מזהירים מפני חוסר וודאות שמתלווה למצב הנוכחי ומורידים את התחזית השנתית, אותה העלתה רק לפני שלושה חודשים. "ככל שהמגפה ממשיכה להתפתח יש חוסר וודאות בכל הקשור לשאלה האם אנחנו כבר רואים את סופה או שמגיע גל חזק נוסף. 

עבור המשתמשים שלנו משמעות של חוסר הוודאות הזה היא שהם לא יודעים האם להקים פעילות אונליין חדשה או דווקא לתכנן אירועים ושירותים פיזיים", אומר אבישי אברהמי, ממייסדי וויקס והמנכ"ל. 

"התוצאה של חוסר וודאות זה מבחינתנו היא האטה קלה ביצירה של פעילויות אונליין חדשות חדשה וזה מתבטא בתוצאות שלנו שמגיעות בקצה התחתון של התחזיות". בחברה מסבירים כי למרות שהתוצאות ברבעון השני עדיין שיקפו קצב צמיחה מהיר יותר מאשר ברבעונים שקדמו לקורונה, החברה הרגישה בהאטה מסויימת בחצי השני של הרבעון השני. 

על רקע זה, מספקת וויקס תחזית חלשה לרבעון השלישי עם הכנסות שצפויות לנוע בין 311 מיליון דולר ל-317 מיליון דולר, המשקפות קצב צמיחה שנתי של 22%-25% . בשנה וחצי האחרונות הרגילה וויקס את משקיעים לקצבי צמיחה של 30% ומעלה. 

התחזית השנתית עודכנה כלפי מטה אף היא ל-1.27-1.25 מיליארד דולר בשורת ההכנסות וזאת מול תחזית קודמת להכנסות של 1.29-1.28 מיליארד דולר. ואולם המכה הגדולה באמת מגיעה בשורת תזרים המזומנים החופשי, כאן התחזית נחתכה דרמטית  מרמה של 72-62 מיליון דולר ל-40-35 מיליון דולר בלבד. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות