אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהר לבקוביץ וצחי סולטן מגייסים ספאק טכנולוגי ראשון בתל אביב צילום: אוראל כהן

בלעדי

זהר לבקוביץ וצחי סולטן מגייסים ספאק טכנולוגי ראשון בתל אביב

קבוצת משקיעים, בהם לבקוביץ וסולטן, מגייסת 500 מיליון שקל לצורך הנפקת חברת ארנק (ספאק) שתתמזג עם חברה טכנולוגית פרטית; יהיה זה גיוס הספאק השני בבורסת ת"א, והראשון שמוכוון לענף ספציפי

11.08.2021, 17:19 | גולן חזני

ספאק (חברת ארנק) טכנולוגי ראשון בבורסת תל אביב יוצא להנפקה.

קראו עוד בכלכליסט:

בשעה שגיל דויטש ורוני בירם קרובים להנפקת הספאק הראשונה בבורסה בתל אביב, מקדמים מספר אנשי עסקים ספאק שני.

את הספאק, שאמור להיות ספאק טכנולוגי ראשון בבורסה, מקדמים זהר לבקוביץ, יזם ההייטק שגם השתתף בתוכנית הטלוויזיה הכרישים; צחי סולטן, הבעלים של דיסקונט קפיטל חיתום ויו"ר החברה; פמילי אופיס של קרן מרקוס, וכן קרן הגידור עדן אלפא שמנהל נתנאל דרייפוס. חברי הקבוצה ישקיעו מכיסם 50 מיליון שקל מתוך הסכום המלא שיגוייס.

חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזיקה למשקיעים את הכסף. 

הקבוצה מנסה לגייס 500 מיליון שקל לספאק שמטרתו להתמזג עם חברה טכנולוגית גדולה וכבר הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך. בימים האחרונים מקיימים נציגי הקבוצה פגישות עם גופים מוסדיים בתל אביב במטרה להבטיח את הגיוס. עם זאת, מצגות פורמליות מול המוסדיים יתקיימו רק בשבועות הקרובים.

אלי נוברשטרן וארתור טרוגר יהיו אנשי ההייטק שילוו את הגיוס, שאמור להתבצע אחרי החגים בהובלת דיסקונט חיתום ואקטיב חיתום.

הספאק הראשון בבורסת תל אביב, שמובילים דויטש, בירם וירון בלוך צפוי להשלים בשבוע הבא גיוס של 400 מיליון שקל. הספאק לא קבע לעצמו יעד להתמזג עם חברה מתחום הטכנולוגיה דווקא, אלא חברה מכל תחום אפשרי.

זהר לבקוביץ וצחי סולטן, צילום: אוראל כהן זהר לבקוביץ וצחי סולטן | צילום: אוראל כהן זהר לבקוביץ וצחי סולטן, צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות