אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מהדלתא: אלו שלושת הגורמים שישמרו על השקל חזק צילום: שאטרסטוק

פודקאסט כלכליסט

תשכחו מהדלתא: אלו שלושת הגורמים שישמרו על השקל חזק

מנועי הכסף פרק 164 - מדוע תשואות האג"ח של ארה"ב חזרו לעלות בחדות, איך זה קשור לבנק המרכזי האמריקאי, ולמה הדולר נחלש מול השקל ודווקא מתחזק מול היורו

12.08.2021, 17:25 | שי סלינס

במשך שבועות ארוכים תשואות האג"ח של ארה"ב הנחשבות לנכס הבטוח בעולם ירדו. וכשהתשואות על איגרות החוב של הכלכלה הגדולה בעולם יורדות - המשקיעים רגועים. למה רגועים? משום שירידה בתשואות מסמנת כי לפחות בטווח הקרוב אין סכנה ממשית לשווקים. המשוואה פשוטה - ככל שהריבית שמדינה אמורה לשלם על החוב שלה (התשואה)  נמוכה יותר - כך הכלכלה שלה נמצאת במצב טוב יותר. 

אלא שבימים האחרונים המגמה התהפכה. נתוני אבטלה טובים גרמו לבכירים בבנק המרכזי של ארה"ב לפזר אמירות על סיום הסיוע לשווקים. נשיא הפד של אטלנטה היה ברור ואמר השבוע כי "עוד חודש או שניים של עלייה כזו בנתוני התעסוקה אמורה לגרום לנו, בבנק המרכזי, להקטין את רכישות הנכסים. הפעם, צריך לפעול מהר יותר מאשר בפעמים הקודמות", אמר.

וכך התגובות בשוק האג"ח לא איחרו לבוא. התשואות של איגרת החוב ל-10 שנים של ארה"ב שהגיעו בתחילת אוגוסט לשפל של 1.14% - זינקו עד לרמתן הנוכחית העומדת על 1.37%. ובמונחים של תנודתיות בשוק האג"ח הממשלתי - מדובר בזינוק חד.

במקביל, בשוק המט"ח הדולר התחזק בעולם מול היורו. אלא שבשוק המט"ח המקומי התמונה היתה שונה - כאשר השקל דווקא התחזק מול היורו והדולר.

בפרק ה-164 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על הגורמים להתחזקות השקל ובחנו האם המגמות שאנחנו רואים בימים האחרונים יימשכו.

האזנה נעימה!

תשכחו מהדלתא: אלו שלושת הגורמים שישמרו על השקל חזק
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןתשכחו מהדלתא: אלו שלושת הגורמים שישמרו על השקל חזק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות