אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
23 נוסעים נתפסו בנתב"ג עם אישורי בדיקות קורונה מזויפים צילום: יריב כץ

23 נוסעים נתפסו בנתב"ג עם אישורי בדיקות קורונה מזויפים

מדובר ב-23 יהודים אמריקאים שהיו בדרכם בחזרה לניו יורק בטיסת יונייטד אירליינס. החשודים, שנקנסו ב-5,000 שקלים כל אחד, נחקרים במשטרה במטרה להתחקות אחר מקור הזיופים בישראל, ונבחנת הגבלת כניסתם לארץ למשך שנים

12.08.2021, 15:22 | עמיר קורץ

23 נוסעים יהודים אמריקאים שהיו בדרכם בחזרה לניו יורק בטיסת יונייטד אירליינס נתפסו אתמול בנתב"ג לפני ההמראה עם בדיקות קורונה מזויפות. הם הורדו מיד מהטיסה ועוכבו לחקירה במשטרה, שלאחריה שוחררו בערבות ונקנסו ב-5,000 שקלים כל אחד. 

קראו עוד בכלכליסט:

החשודים נכנסו לישראל באופן תקין לאחר שעברו בדיקות קורונה, וחלקם, כך החשש, נדבקו בקורונה במהלך שהותם בארץ, מה שהביא אותם לזייף את הבדיקות בטרם הטיסה חזרה לארה"ב כדי להציג תשובה "שלילית" כביכול בבדיקה. 

תור בנתב"ג, צילום: ווינט תור בנתב"ג | צילום: ווינט תור בנתב"ג, צילום: ווינט

23 הנוסעים נחשפו בעקבות ערנות שגילו אנשי חברת יונייטד אירליינס אשר חשדו בהם. חברת התעופה פנתה לנציגי משרד הבריאות בנתב"ג כדי לבדוק את העניין והחל שיח בנושא, ואכן התגלה כי הבדיקות שהציגו אותם נוסעים היו מזוייפות. 

במשרד הבריאות מציינים כי פרטיהם של החשודים נמסרו גם לשלטונות ארה"ב וכי "נבחנות אפשרויות נוספות בענישה". בין הצעדים - הגבלת כניסה שלהם לישראל לתקופה של בין 5 ל-10 שנים, צעד שנבחן כעת מול רשות ההגירה, ובנוסף פתיחת תיק פלילי במשטרת ישראל.  

במשטרה מנסים כעת להתחקות באמצעות העדויות שנאספות מהאנשים אחר מקור הזיוף שבוצע בישראל, זאת במטרה להגיע לזייפן או לזייפנים אשר סיפקו לנוסעים את אישורי הבדיקות המזוייפים ולעצור אותם לחקירה, במטרה לגדוע את המשך התופעה שהולכת ומתרחבת.

אמנם האירוע הנוכחי הוא חריג בהיקפו, אך מדי יום נתפסים בממוצע 15 איש בנתב"ג עם בדיקות מזויפות, רובם ישראלים. כלומר, מדובר על יותר מ-100 מקרים בשבוע – אם להחשיב רק את אלה שנתפסים. בנוסף מציינים במשרד הבריאות, מדי שבוע מגיעים בין 6 ל-10 נוסעים מאומתים לקורונה במטרה לטוס, ונשלחים בחזרה לביתם לבידוד לאחר שהם נקנסים.     


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות