אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט מחק את התביעה הנגזרת נגד אלרוב בנוגע לבנו של בעל השליטה צילומים: עמית שעל, אלירן אביטל

בית המשפט מחק את התביעה הנגזרת נגד אלרוב בנוגע לבנו של בעל השליטה

התביעה טענה שאלרוב העניקה מימון לרכישת חלקו של ג'ורג'י אקירוב, בנו של אלפרד, בחברה בת; אקירוב הבן ויתר על מניותיו בחברה, ובית המשפט קיבל את הבקשה למחיקת התביעה

12.08.2021, 15:43 | גולן חזני

אלפרד אקירוב הצליח למחוק את התביעה הנגזרת נגד אלרוב שבשליטתו, בנוגע לאחזקות בחברה הבת למלונות באירופה – לוקה. 

קראו עוד בכלכליסט:

השופט מגן אלטוביה קיבל את הבקשה של אקירוב ואלרוב נדל"ן, ומחק את התביעה הנגזרת שהוגשה בידי רוי ודניאל חכמי באמצעות עוה"ד שלומי מושקוביץ' ודני פולינגר.

השניים טענו כי אלרוב העניקה מימון לבנו של אלפרד אקירוב, ג'ורג'י, לרכישת חלקו (15%) בלוקה שמחזיקה במלונות פאר בלונדון, פריז ואמסטרדם. הם טענו כי בכך נגרם נזק כספי כבד לחברה.

אלרוב החליטה באסיפה כללית שקיימה לקבל את החלטת הדירקטוריון, שבה ויתר ג'ורג'י אקירוב על מניותיו בחברה שהפכו לרדומות. לכן, טענה אלרוב שעם קבלת ההחלטה באסיפה הכללית אין טעם בתביעה הנגזרת משום שממילא אקירוב הבן ויתר על מניותיו.

בית המשפט קבע כי "בעלי המניות, לרבות בעלי מניות המיעוט, עומדים על זכויותיהם ודואגים לטובת החברה. ממילא, בשלב זה, נראה כי אין צורך בניהול תביעה נגזרת למיצוי זכויותיה של החברה ביחס לעסקת לוקה".

מימין ג מימין ג'ורג'י אקירוב ואלפרד אקירוב | צילומים: עמית שעל, אלירן אביטל מימין ג

עוה"ד גד טיכו ואורית אלמוזלינו-רייז, ממשרד כספי ושות', אשר ייצגו את אלפרד וג'ורג'י אקירוב אמרו כי "החלטת בית המשפט משרטטת היטב את הקו לפיו אין מקום להתערב בממשל התאגידי של החברה ובהחלטות של האסיפה הכללית".

את החברה ייצג עו"ד גיא נאמן ממשרד בלטר גוט אלוני ושות' ואת הדירקטורים ייצגו עוה"ד צביקה אגמון ואורי שורק ממשרד אגמון ושות'.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות