אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנייה לביהמ"ש: יש להכיר בדסק"ש של נחמיאס וזלקינד כפירמידה אסורה צילום: ורד פיצ׳רסקי

פנייה לביהמ"ש: יש להכיר בדסק"ש של נחמיאס וזלקינד כפירמידה אסורה

חברת לייטקום טוענת שצחי נחמיאס ומגה אור, כשותפים של אלקו בבדסק"ש, שולטים דרכה גם בנכסים ובניין וגם בגב ים. אם הבקשה תתקבל יאבד נחמיאס אחיזה בגב ים ואהרון פרנקל יישאר בעל שליטה יחיד

12.08.2021, 16:49 | גולן חזני

שאלת הריכוזיות בקבוצת דסק"ש מגיעה לפתחו של בית המשפט. חברת לייטקום פנתה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בדרישה להכיר בקבוצת דסק"ש כפירמידה אסורה על פי חוק הריכוזיות - ובהתאם בצחי נחמיאס ומגה אור כבעלי שליטה בדסק"ש, ודרכה גם בנכסים ובניין וגב ים.


קראו עוד בכלכליסט:

 
התביעה הוגשה באמצעות שני עורכי דין מוכרים בתחום התביעות היצוגיות, עו"ד יצחק אבירם ועו"ד שחר בן מאיר.  

התביעה הוגשה היום, בעיתוי שלא ברור אם הוא מקרי. זאת משום שבגב ים מתרחש מאבק שליטה בין דסק"ש, נחמיאס והאחים זלקינד, בעלי השליטה בדסק"ש, לבין אהרון פרנקל, איש העסקים שמחזיק ב-30% ממניות גב ים עם אופציה להגיע ל-40%. דסק"ש מחזיקה ב-80% מנכסים ובניין.

אמש שלחה נכסים ובניין מכתב לדירקטוריון גב ים בו היא מבקשת לכנס אסיפת בעלי מניות למנות שלושה דירטורים מטעמה לחברה. נכסים ובניין מחזיקה ב-44.5% ממניות גב ים אבל אין לה ייצוג בדירקטוריון. פרנקל מינה שני נציגים: היו"ר אלדד פרשר ומנכ"ל עזריאלי לשעבר יובל ברונשטיין.

מגה אור שבשליטת נחמיאס מחזיקה ב-29.9% ממניות דסק"ש, היקף אחזקה זהה לזה של אלקו של האחים זלקינד. משרד המשפטים לא קבע שמדובר בשליטה ופירמידה אסורה. חוק הריכוזיות אוסר פירמידה של מעל שתי שכבות, ואם יוחלט כפי שטוענים התובעים שדסק"ש היא פירמידה אסורה, הרי שמדובר בפירמידה של ארבע שכבות.

לייטקום דורשת מבית המשפט להצהיר כי מגה אור היא בעלת השליטה בדסק"ש,  ונכסים ובניין שולטת בגב ים כך שמדובר בפירמידה, ולהורות למגה אור ונכסים ובניין למכור חלק מהמניות שלהם בדסק"ש ובגב ים כדי לעמוד בהוראות חוק הריכוזיות. אם אם התביעה תתקבל, המשמעות היא שפרנקל ישאר בעל השליטה היחיד בגב ים, ונחמיאס ואלקו ייאלצו למכור נתח נכבד ממניותיהם בדסק"ש. 

בתביעה מתייחסים בן מאיר ואבירם לעובדה שלא מזמן נדונה השאלה בבית המשפט שאלת הריכוזיות והשופט חגי ברנר בבית המשפט המחוזי ועופר גרוסקופף בעליון דחו טענות של אדוארדו אלשטיין כי מדובר בפירמידה אסורה. הם טוענים כי הפסיקה לשאלה זו היתה שלילית במובן של מכירת המניות לנחמיאס ומגה אור, אבל מוסיפים שהשופטים השאירו פתח לדיון מחודש אחרי ביצוע בשאלה זו וכי מדובר לטענתם בקבוצה שעוברת על חוק הריכוזיות. 

משרד המשפטים לא נקט עד היום עמדה לפיה נחמיאס מבצע הפרה של חוק הריכוזיות בעצם האחזקה שלו בדסק"ש. צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור , צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור | צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור , צילום: ורד פיצ׳רסקי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות