אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דן תקבל 33% מספקית הטעינה סונול EVI תמורת העדפה ברכש אמנון חורש

בלעדי

דן תקבל 33% מספקית הטעינה סונול EVI תמורת העדפה ברכש

צפויה להשקיע בשנים הקרובות עשרות מיליוני שקלים ברכישת עמדות טעינה לחניוני האוטובוסים שלה וחניוני חנה וסע בגוש דן. סונול ומשק אנרגיה יירדו לאחזקה של 33% כל אחת בחברת הטעינה

12.08.2021, 18:39 | אודי עציון

חברת דן תעניק לחברת סונול EVI עדיפות ברכש עמדות טעינה חשמלית לחניוני האוטובוסים שלה, ותקבל בתמורה 33% ממניות חברת הטעינה, שבה מחזיקות כרגע חברת הדלק סונול וחברת משק אנרגיה, 50% כל אחת. 

קראו עוד בכלכליסט:

בעקבות המהלך יירדו השתיים לאחזקות של 33% בחברה כל אחת, ברגע שימומש הסכם ההבנות שנחתם בימים האחרונים. משק אנרגיה רכשה את חלקה בחברה מסונול לפני כשנה, תמורת 3 מיליון שקל. 

מנכ"ל דן אופיר קרני, אמנון חורש מנכ"ל דן אופיר קרני | אמנון חורש מנכ"ל דן אופיר קרני, אמנון חורש

זאת לא הפעם הראשונה שבה דן פועלת לקבלת אחזקות בספק שלה. כך עשתה לפי שש שנים כאשר הקימה ביחד עם יבואנית אוטובוסי הייגר הסיניים צ'ריוט מוטורס את חברת פנדן, שאליה עברה פעילות יבוא הייגר לישראל, ומוחזקת בחלקים שווים בידי דן ובידי קבוצת וייס, הבעלים של צ'ריוט מוטורס.

דן, חברת האוטובוסים השנייה בגודלה בארץ הכריזה כי תרכוש מעתה רק אוטובוסים חשמליים, וכבר מחזיקה כ-50 מהם וצפויה להשקיע בשנים הקרובות עשרות מיליוני שקלים ברכישת עמדות טעינה עבורם להתקנה בחניוני הלילה שלה. בנוסף תרכוש החברה מאות רבות של עמדות טעינה למכוניות פרטיות עבור מגרשי החנייה בפרויקט חניוני החנה וסע בגוש דן, שאותם תפעיל כחלק מקבוצת נתיב לעיר שזכתה במכרז לקמת החניונים בשפיים ובראשון לציון. בשני החניונים יוקמו 12 אלף מקומות חנייה לנהגים שישאירו בהם את רכביהם, חלקם חשמליים, ויכנסו לתל אביב בשאטלים.

סונול EVI מספקת באמצעות יבואני הרכב עמדות טעינה ביתיות לרוכשי מכוניות חשמליות, והיברידיות נטענות, ומפעילה בעצמה רשת של עמדות טעינה ציבוריות, רגילות ומהירות המותקנות בתחנות הדלק שלה. החברה זכתה יחד עם קבוצת עזריאלי במסגרת הקול הקורא של משרד האנרגיה, בזכות להקים 120 עמדות טעינה מסובסדות ב-15 קניונים של עזריאלי ברחבי הארץ, וזכתה בשורה של מכרזים מוניציפליים להתקנת עמדות טעינה בערים גדולות, בהן ירושלים, רעננה ונתיבות. עד סוף השנה תתקין החברה, שמנוהלת בידי ניר גלילי, בתחנות סונול גם 30 עמדות טעינה מהירות (50  קילוואט) ואולטרה מהירות (160 קילוואט), בהשקעה של כ-10 מיליון שקל. סונול EVI מנוהלת בידי רז שגיא.

"אנחנו מנצלים את העוצמה שיש לנו כלקוח לטובת הרחבת הפעילות העסקית", אמר לכלכליסט אופיר קרני, מנכ"ל דן. "הביא לשותפות את הפעילות החשמלית הנרחבת שאנחנו מקימים וניקל אותה אל תחום הרכב הכללי".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות