אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מ-4,000 מאומתים מחצות, מספר החולים במצב קשה זינק בכ-70% תוך שבוע צילום: שאול גולן

יותר מ-4,000 מאומתים מחצות, מספר החולים במצב קשה זינק בכ-70% תוך שבוע

שיעור החיוביים מבין 85 אלף הנבדקים עומד על יותר מ-5%, הנתון הגבוה ביותר מאז 3 במרץ. 760 חולים מאושפזים ברחבי הארץ. קרוב ל-450 במצב קשה, בהם 72 מחוברים למכונת הנשמה

12.08.2021, 20:09 | ירון דרוקמן ואדיר ינקו, ynet

4,048 ישראלים אובחנו מחצות (יום ה') כחיוביים לנגיף. בסך הכול בוצעו כ-85 אלף בדיקות, ושיעור החיוביים שאינו כולל בדיקות למחלימים – עומד על 5.03% - הנתון הגבוה ביותר מאז 3 במרץ. 


קראו עוד בכלכליסט:

מנתוני משרד הבריאות עולה כי בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 760 חולים קורונה – 445 מתוכם במצב קשה. לשם השוואה, ביום חמישי בשבוע שעבר מספר החולים הקשים עמד על 262 – כלומר בשבוע חלה עלייה של כ-70%. עוד עולה מהנתונים כי גם במספר המונשמים חלה עלייה ונכון להערב 72 חולי קורונה מחוברים למכונות הנשמה. 45 מקרב החולים שמצבם קשה הם בני פחות מ-50. 35 מהם לא התחסנו כלל נגד קורונה ועשרה התחסנו.

בשל העלייה בתחלואה, הגיעו גם היום עשרות אלפי ישראלים בני 60 ומעלה על מנת לקבל את מנת החיסון השלישית. מהנתונים עולה כי כ-38,300 ישראלים התחסנו במנה השלישית היום ובסך הכול התחסנו כ-755 אלף ישראלים בשלוש מנות חיסון. 

בקרב בני 90 ומעלה שיעור ההתחסנות במנה השלישית מתקרב ל-50%, בגילים 80 עד 89 שיעור ההתחסנות בשלוש מנות הוא כ-54.5%, בגילים 70 עד 79 כ-59% ובגילים 60 עד 69 רק 41.4% הגיעו לקבל גם את מנת החיסון השלישית. בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP בדיקת קורונה בנתב"ג | AFP בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP

מוקדם יותר הערב, ברקע העלייה בתחלואה, קיים מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש תדרוך לתקשורת. בפתח דבריו הוא התייחס לנתוני התחלואה בקורונה: "מספר המאומתים מגיע לשיאים חדשים כל יום. המספרים גבוהים, המצב מדאיג. הקבינט אישר אתמול מספר צעדים שאנו מקווים שיובילו לבלימת העלייה בתחלואה. אני חושש מהחמרה למרות הצעדים הללו".

הוא אמר עוד כי "הערב יקיים הצוות המשולב של ועדת החיסונים וצוות הטיפול במגפות דיון מקצועי חשוב כדי להכריע כיצד להרחיב את מתן החיסון השלישי לגילים שונים". 

לדבריו, "ברור לכולנו כמה החלטה כזו היא רגישה ומורכבת ואנחנו מבינים שהמנה השלישית מספקת שכבת הגנה נוספת. לכן אנחנו רוצים לבחון את הרחבת מתן המנה השלישית לגילים יותר צעירים. הבחינה הזו תיעשה בצורה מקצועית ובכובד ראש". 

פרופ' אש פנה לציבור וביקש: "אנא הקפידו על ההנחיות. בואו ננהג באחריות - אף אחד מאיתנו לא מעוניין בסגר או צעדים קשים אחרים. אנו רוצים להגיע למצב שהתחלואה נבלמת, שנת הלימודים נפתחת כסדרה וששגרת חיינו תמשיך כרגיל. כולנו רוצים את זה. כדי להצליח בכך - נדרשת התגייסותכם. בראש ובראשונה - צאו להתחסן. החיסונים זמינים, התורים בפריסה ארצית רחבה ודי מידיים. צריך לנצל את זה, החיסון הוא האמצעי היעיל ביותר שלנו. אנחנו נמצאים בנקודת זמן קריטית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות