אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלום ילדות חוזר: למבורגיני משיקה את הקונטאש - שוב למבורגיני

חלום ילדות חוזר: למבורגיני משיקה את הקונטאש - שוב

הדגם שהושק ב-1974, היה להיט בשנות ה-80 וה-90, ואף כיכב בסרטי קולנוע - מושק שוב בגרסה עדכנית עם ביצועים מרשימים בהרבה. החברה תייצר 112 מכוניות בלבד. המחיר - 2.6 מיליון דולר

14.08.2021, 10:22 | תומר הדר

למבורגיני האיטלקית מודיעה רשמית על השקתה המחודשת של המכונית המזוהה יותר מכול עם למבורגיני של שנות השבעים: הקונטאש. 


קראו עוד בכלכליסט:


למבורגיני קונטאש המקורית שהוצגה בשנת 1974 היתה חלומו של כל חובב רכב בשנות השבעים - וגם שנות השמונים, מכונית שהיתה פשוט חסרת כל בושה בכל הקשור בעיצוב חיצוני שנועד לסובב ראשים וגם בביצועים שסיפקה משפחה ענפה של מנועי 12 בוכנות ששירתה את הקונטאש מאז הצגתה ועד יצורו של הדור האחרון בשנת 1990. 

למעשה, בניגוד לשמותיהם של דגמים רבים של למבורגיני שנגזרו מעולם מלחמות השוורים, הקונטאש קיבלה שם שייצג בדיוק את מה שהיא: "קונטאש" בסלנג איטלקי פירושו "מגניב". הקונטאש המקורית זכתה למעמד איקוני לאחר שכיכבה באינספור סרטים, החל במרוץ מחוף לחוף בכיכובו של ברט ריינולדס המנוח וכלה בזאב מוול סטריט בכיכובו של לאונרדו דיקפריו. 

ואולם, שנות השבעים חלפו מזמן וכיום יצרני רכבי העל מוצאים עצמם במצב בעייתי. המכוניות הקיצוניות שמסוגלות לנסוע במהירות 300 קמ"ש וגם להביא את הכסף הגדול הולכות ונכחדות והיצרנים, שחלקם הגדול מייצרים אלפים ספורים של מכוניות בשנה (למבורגיני יצרה בשנה שעברה 7,430 מכוניות) מתקשים להביא את כספי המו"פ הנדרשים. 

למבורגיני מודעת לעובדה זו, ולכן המכונית החדשה מיועדת להכניס כסף מהיר לחברה, בדיוק מאותם מולטי מיליונרים שבדומה למיליוני ילדים נהגו לתלות בשנות השבעים והשמונים פוסטרים של למבורגיני קונטאש על קירות חדרם. לכן הקוטנטאש החדשה מבוססת באופן ניכר על מכלולים קיימים של למבורגיני סייאן והיצרנית מצהירה מראש שמהקונטאש החדשה ייוצרו רק 112 יחידות. 


קונטאש החדשה, למבורגיני קונטאש החדשה | למבורגיני קונטאש החדשה, למבורגיני


מטבע הדברים, הקונטאש החדשה גורמת לביצועיה של הקונטאש הישנה שנחשבו בשעתו למסמרי שיער, להיראות עצלים. הדור המתקדם ביותר של הקונטאש הישנה צויד במנוע שהפיק 455 כוחות סוס - ואילו בקונטאש החדשה מדובר במנוע בעל 12 בוכנות בנפח 6.5 ליטרים אשר מפיק 803 כוחות סוס ומזניק את הקונטאש החדשה ל-100 קמ"ש תוך 2.7 שניות. 

תיבת ההילוכים הידנית של הקונטאש המקורית נעלמה מזמן והוחלפה בתיבה אוטומטית כפולת מצמדים בעלת שבע מהירויות ואילו המהירות המרבית לפי למבורגיני היא 355 קמ"ש, זאת ביחס למהירות המרבית ה"שערורייתית" לשנות השמונים של הקונטאש המקורית: 295 קמ"ש. 


הפוסטרים יחזרו לקירות החדרים? קונטאש החדשה, למבורגיני הפוסטרים יחזרו לקירות החדרים? קונטאש החדשה | למבורגיני הפוסטרים יחזרו לקירות החדרים? קונטאש החדשה, למבורגיני


כמובן, בלמבורגיני יודעים שמי שיקנה קונטאש חדשה יכול לשלם: באפריל האחרון הועמדה למכירה בארה"ב למבורגיני קונטאש מודל 1990 שנסעה רק 135 קילומטרים, כלומר מכונית חדשה לחלוטין. המחיר שנדרש עבור הקונטאש שהיתה אחת האחרונות שיוצרו בעולם היה כ-800 אלף דולר, מחיר שלא ידוע האם התקבל עבור מכונית העל - ומחיר שהוא כמעט כפול ממה שהיה מחירה של כזו למבורגיני כשהיתה חדשה מהניילון בסוכנות למבורגיני בשנות התשעים. אבל עדיין: ביחס לקונטאש החדה שעולה 2.6 מיליון דולר, מדובר בכסף קטן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות