אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד 5,868 אובחנו אתמול; בנט: "נעשה הכל כדי להימנע מסגר" צילום: EPA

עוד 5,868 אובחנו אתמול; בנט: "נעשה הכל כדי להימנע מסגר"

לפי משרד הבריאות, מספר החולים קשה עלה ל-494; ראש הממשלה: "הכי קל לממשלה להכריז על סגר ולהעביר כסף לעסקים הסגורים ולעובדים שישבו בבית. אבל למדיניות הסגרים יש מחיר נוראי"

14.08.2021, 22:04 | שירות כלכליסט

אתמול (13.8) אובחנו 5,868 נדבקים נוספים בקורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על כ-4.9%. כך לפי נתוני משרד הבריאות. מספר החולים המאושפזים במצב קשה טיפס ל-494 חולים מאושפזים במצב קשה, מהם 83 מונשמים. אתמול חוסנו 43,703 איש במנה השלישית של החיסון נגד קורונה, ועוד 40,667 חוסנו היום עד לשעות הערב. מתחילת המגיפה מתו 6,622 בני אדם מהנגיף.


קראו עוד בכלכליסט:

ראש הממשלה נפתלי בנט, שנמצא בימים אלה בחופשה משפחתית, פרסם הערב (שבת) פוסט בפייסבוק, בו כתב: "המטרה שלנו פשוטה - לשמור על בריאות אזרחי ישראל וגם לשמור על העתיד הכלכלי של מדינת ישראל. גם פרנסת אזרחי ישראל היא שמירה על חייהם". לדבריו, "נעשה הכל להימנע מסגרים, שהם כלים הרסניים לפרנסה, לכלכלה ולחינוך הילדים שלנו. סגרים הם רק מוצא אחרון". 

לדבריו, "הכי קל לממשלה להכריז על סגר ולהעביר כסף לעסקים הסגורים ולעובדים שישבו בבית. אבל למדיניות הסגרים יש מחיר נוראי. שיקול אחד שעומד לנגד עינינו הוא הורדת התחלואה והפחתת התמותה. אך יש כמובן גם שיקולים נוספים ובהם פרנסת אזרחי ישראל, חינוך ילדי ישראל, ושמירת העתיד הכלכלי של ישראל. חישבו למשל על הרוגי תאונות דרכים. הרי ניתן היה להביא לאפס מתים מתאונות דרכים על ידי איסור נסיעה בכבישי ישראל. אבל כולנו מבינים שחייבים לחיות ולאפשר תנועה בישראל. כך גם בדלתא:  שגרת החיים היא חלק מהחיים ואנו חייבים לאזן בין כל הצרכים באחריות".

בנט הוסיף כי "תג המחיר של שלושת הסגרים שהובילה הממשלה הקודמת היה מאתיים מיליארד שקלים. זה הכסף שלנו, שלכם ושל הילדים והנכדים שלכם. אם נמשיך במדיניות הסגרים והמגבלות ההרסניות לכלכלה, אנחנו פשוט נתרושש כלכלית. הסכום העצום שהוצאנו על סגרים שהיעילות שלהם נמוכה ממילא הוא סכום שממש נלקח ממטרות חשובות עבורכם ועבור ילדיכם. כמה חיי חיילים חלילה נאבד אם לא נוכל להרשות לעצמנו לצייד אותם בנגמ"שים חדישים עם הגנה מתקדמת, כי בזבזנו את הכסף על סגרים? כמה ילדים ומבוגרים לא נוכל לשלוח לניתוח מציל חיים? כמה בתי חולים בפריפריה שלא נוכל להקים? כמה מכשירי MRI לא נוכל לממן וכך נחמיץ אלפי חולי סרטן בשלב מוקדם? כמה שיעורים במדע, מתמטיקה או אנגלית לא נוכל לממן? כמה קצבאות זקנה לקשישים חסרי אמצעים לא נוכל להעניק? 


ראש הממשלה נפתלי בנט מלווה את אמו לחיסון שלישי, צילום: אלעד גרשגורן ראש הממשלה נפתלי בנט מלווה את אמו לחיסון שלישי | צילום: אלעד גרשגורן ראש הממשלה נפתלי בנט מלווה את אמו לחיסון שלישי, צילום: אלעד גרשגורן

"כל משפחה בישראל נכנסה לחוב של 105,000 שקל בשל תג המחיר של שלושת הסגרים. כל אחד מאיתנו, וילדינו, יצטרכו להחזיר את החוב הזה דרך מסים, ושירותים מופחתים לאורך עשרות שנים קדימה. אני מנסה בכל כוחי לעצור את הדימום הזה. לסגר יש עלות ישירה בחיי אדם".

בנט הוסיף: "גל הדלתא התחיל טרם הקמת הממשלה בראשותי, כאשר הזן חדר לישראל כבר בחודשי מרץ, אפריל ומאי. אנחנו לוקחים אחריות ומיישמים כעת צעדים חשובים שלא התבצעו עד כה: אנחנו מחסנים מיליוני מבוגרים בחיסון שלישי; אנחנו מחזקים את בתי החולים בעוד תקני רופאים ואחיות, ואת קופות החולים ואת כלל מערכת הבריאות, לאחר שנים רבות של הזנחת החלקים הקריטיים הללו במערכת; אנחנו שומרים בצורה מהודקת על הזקנים הפגיעים בבתי האבות ובבתי החולים הגריאטריים; פתחנו את השוק הפרטי לבדיקות מהירות ולמכירת בדיקות ביתיות - אני מקווה שנראה מאות אלפי בדיקות ביום בעת המגיפה שיאפשרו לנו לבודד חולים ולקטוע שרשראות הדבקה;  משרד הבט"פ הגביר את האכיפה על עטיית מסיכות, קיום תו-ירוק, וקיום בידוד; אנחנו מכינים דרך לקיים לימודים בבתי הספר בעת הקורונה; הובלנו לראשונה תו ירוק במימון המדינה לגילי 12-3.

"מתי זה יסתיים? אינני יודע. בוודאי איני יכול לנקוב בתאריך. עוד צפויים ימים קשים, אך אני בטוח שאם נפעל בהתאם לתוכנית, ואם אזרחי ישראל יעטו מסיכות, יתחסנו ברגע שזה אפשרי עבורם, ובכלל—אם נפעל בסולידריות ובעזרה הדדית – נתגבר על הדלתא". שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות