אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון זכתה לביקושים גבוהים ושילשה את היקף גיוס האג"ח צילום: חיים הורנשטיין, תומי הרפז

מליסרון זכתה לביקושים גבוהים ושילשה את היקף גיוס האג"ח

חברת הקניונים שבשליטת ליאורה עופר השלימה את השלב המוסדי וגייסה 1.1 מיליארד שקל, לאחר שהריבית שהשיגה נחתכה ברבע ביחס לתכנון המקורי ועומדת על 0.25%; סדרת האג"ח כ' החדשה תשועבד לקניון בחיפה

15.08.2021, 10:50 | חזי שטרנליכט

מליסרון השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת האג"ח החדשה כ', שבו זכתה לביקושים גבוהים לאחר שהציעה את הסדרה עם שיעבוד של קניון בחיפה. 

קראו עוד בכלכליסט:

חברת הקניונים שבשליטת ליאורה עופר זכתה לביקושים של כ-1.9 מיליארד שקל. מדובר בביקושים גבוהים פי 4.75 ביחס להיקף הגיוס המקורי שתכננה החברה, שעמד על 400 מיליון שקל. בעקבות הביקושים הגדילה מליסרון את היקף ההנפקה לכ-1.1 מיליארד שקל – כמעט פי שלושה מהסכום המקורי שתכננה לגייס.

מימין: מנכ"ל מליסרון אופיר שריד ובעלת השליטה ליאורה עופר, צילומ: סיון פרג מימין: מנכ"ל מליסרון אופיר שריד ובעלת השליטה ליאורה עופר | צילומ: סיון פרג', עמית שעל מימין: מנכ"ל מליסרון אופיר שריד ובעלת השליטה ליאורה עופר, צילומ: סיון פרג

בשלב המוסדי של ההנפקה נקבעה שיעור ריבית שנתית צמודה למדד של 0.25%, רבע מריבית המקסימום שנקבעה. אגרות החוב הן במח"מ ארוך של 7.6 שנים, וייפרעו עד יולי 2030. הן יובטחו בשעבוד ראשון על עופר גראנד קניון חיפה, ששוויו עומד על כ-1.7 מיליארד שקל. 

האג"ח מדורגות על ידי חברת הדירוג מעלות S&P בדירוג AA. את ההנפקה הובילה חברת החיתום האנטר קפיטל, לצד קונסורציום החתמים הכולל את מנורה חיתום, לידר הנפקות, לאומי פרטנרס חתמים, ווליו בייס, ברק קפיטל, אפסילון חיתום ואייפקס הנפקות.

מנכ"ל החברה, אופיר שריד ציין כי "שיעור הריבית הנמוך והמרווח מאגרת חוב ממשלתית מעידים כי יש ביקוש גבוה של השוק לחברות חזקות ולביטחונות איתנים ומשקפים את תפיסת הסיכון של החברה בעיני המשקיעים. בכוונתנו לפרוע באמצעות גיוס זה חוב הנושא ריבית בשיעור של 2.55% וליצור בכך חיסכון של  25 מיליון שקל בשנה". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות