אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יקס רוכשת חברה אמריקאית שתגדיל לה את הפורטפוליו ב-50% צילום: ויקיפדיה

אנרג'יקס רוכשת חברה אמריקאית שתגדיל לה את הפורטפוליו ב-50%

חברת האנרגיה הירוקה דיווחה על עלייה של 10% ברווח ברבעון השני של 2021, ובמקביל הודיעה על רכישת חברת NCRE שמחזיקה ב-17 פרויקטים סולאריים

15.08.2021, 11:57 | חזי שטרנליכט

אנרג'יקס מבצעת קפיצה גדולה בארה"ב ובפורטפוליו הכולל שלה. חברת האנרגיה הירוקה פירסמה הבוקר את הדוחות הכספיים שלה ובמקביל דיווחה על רכישת חברה בארה"ב, שתגדיל את צבר הפרויקטים שלה בכמעט 50%.

קראו עוד בכלכליסט:

ההכנסות של אנרג'יקס ממכירת חשמל ותעודות ירוקות ברבעון השני של השנה עמדו על 66.1 מיליון שקל, עלייה של 7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

שדה סולארי של אנרג שדה סולארי של אנרג'יקס ברמת חובב | צילום: ויקיפדיה שדה סולארי של אנרג

ה-EBITDA עלה ב-3.5% לרמה של 47.1 מיליון שקל. נתון ה-FFO, שמשמש כמקביל לרווח נקי, עלה ב-10% ל-51 מיליון שקל.

התזרים הנקי לאחר שירות חוב עמד על 35 מיליון שקל, עלייה של 4% בהשוואה לרבעון השני של 2020. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות קפץ ב-40% ל-24.3 מיליון שקל.

במקביל דיווחה אנרג'יקס כי חתמה ביום חמישי האחרון על הסכם מחייב לרכישת חברה בשם NCRE שפועלת בארה"ב, ומחזיקה בצבר של 17 פרויקטים סולאריים בשלבי ייזום שונים בהיקף כולל של 1.8 ג'יגה-וואט וכמעט 1.7 ג'יגה-ואט של אגירה.

אנרג'יקס תשלם 33 מיליון דולר עבור מלוא המניות של החברה. את מרבית הסכום, 28 מיליון דולר, החברה שילמה ביום חמישי, בעת חתימת ההסכם. יתרת הסכום תשולם למוכרים בתוך שלושה חודשים.

על מנת להקים את הפרויקטים, יש צורך בהשקעה כוללת של כמיליארד דולר. על פי המודלים המקובלים שעימם פועלת אנרג'יקס, היא תידרש להעמיד הון עצמי בשיעור של 25%. כלומר, כ-250 מיליון דולר.

החשמל מהפרויקטים האלו יימכר לרשת החשמל האמריקאית PJM, שבה החשמל נמכר באפן עצמאי. על פי מחירי השוק כיום, פרויקטים שמוכרים חשמל בהיקף של ג'יגה-ואט יכולים להניב הכנסות של 80-75 מיליון דולר בשנה.

הצבר הכולל של NCRE יגדיל את הפורטפוליו של אנרג'יקס בקרוב ל-50%. כיום לאנרג'יקס יש פרויקטים בהספק כולל של 3.6 ג'יגה-ואט. עם הצבר של NCRE הצבר יעלה ל-5.4 ג'יגה-ואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות