אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק משיקה הצפנה מקצה לקצה בשיחות וידאו ושיחות קוליות במסנג'ר צילום: בלוג פייסבוק

פייסבוק משיקה הצפנה מקצה לקצה בשיחות וידאו ושיחות קוליות במסנג'ר

החברה הודיעה היום על שורה של פיצ'רים חדשים לאפליקציית הצ'ט שלה; העיקרי שבהם - תמיכה בהצפנה מקצה לקצה עבור שיחות וידאו ושיחות קוליות, בדומה למה שקיים כבר בווצאפ. כדי להפעיל את ההצפנה על צ'ט תזדקקו לצ'ט קיים, או ליזום שיחה חדשה עם מישהו שעוקב אחריכם ואתם עוקבים אחריו

15.08.2021, 17:22 | רפאל קאהאן

פייסבוק הודיעה היום (א') על השקת מגוון פיצ'רים חדשים לאפליקציית הצ'ט שלה, מסנג'ר. על פי הודעת החברה, הפיצ'ר העיקרי הוא תמיכה בהצפנה מקצה לקצה עבור שיחות וידאו ושיחות קוליות. זו אותה תכונה שניתן למצוא בווטסאפ, ומשמעותה שמהרגע שהשיחה מתבצעת בצורה מוצפנת, אף צד שלישי לא יכול לראות או לקרוא את התכתובות או השיחות שלכם.

קראו עוד בכלכליסט:

עם זאת, חשוב להדגיש שבפייסבוק עדיין מאפשרים לכם לדווח על הודעות, או שיחות, אם תצטרכו, ושלא ברור מה המשמעות של ההכרזה על ההצפנה של ההודעות. ההצפנה תופעל גם בצ'ט של אינסטגרם, אבל מדובר כרגע רק בניסוי כלים שמוגבל למשתמשים בוגרים במדינות מסוימות. 

בכל מקרה, כדי להפעיל את ההצפנה על צ'ט בכל הפלטפורמות תצטרכו צ'ט קיים (שיחה שכבר התחלתם עם מישהו) או ליזום שיחה חדשה עם מישהו שעוקב אחריכם ואתם עוקבים אחריו.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מעבר לכך ישנם גם עדכונים להודעות נמחקות: מעתה תוכלו להפעיל אותן דרך כפתור שיופיע בתמונת הפרופיל של הצ'ט, בשדה הכתיבה של ההודעה (אייקון הטיימר יופיע לכם), ותוכלו להפעיל את הפיצ'ר עבור כל המשתתפים בשיחה קבוצתית. כמו כן תוכלו לקבל שליטה יותר מדויקת על משך זמן התצוגה שלהן לפני שהן נמחקות - בין 5 שניות ל-24 שעות. 

לסיום, פייסבוק גם הודיעה שיש לה תוכניות להרחיב את התמיכה בהצפנה מקצה לקצה לעוד מצבים, כמו למשל שיחות קבוצתיות, בין אם בכתב או בשיחות קוליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות