אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו זילנד נכנסת לסגר של 3 ימים בעקבות גילוי של מאומת אחד צילום: AP

ניו זילנד נכנסת לסגר של 3 ימים בעקבות גילוי של מאומת אחד

אוקלנד - העיר המאוכלסת ביותר במדינה, בה מתגורר אותו אדם מאומת - תיכנס לסגר ארוך יותר של שבעה ימים. זהו מקרה הקורונה הראשון שאובחן במדינה מזה שישה חודשים; ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן: "עדיף להתחיל גבוה ולהוריד את רמת ההתראות, מאשר להתחיל לאט מדי"

17.08.2021, 10:55 | חדשות חוץ

בגלל אדם מאומת אחד לקורונה ניו זילנד נכנסת לסגר בזק של שלושה ימים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. האדם המאומת מתגורר באוקלנד, העיר המאוכלסת ביותר במדינה, ולפיכך היא תיכנס לסגר ארוך יותר - של שבעה ימים. זהו מקרה הקורונה הראשון שאובחן במדינה מזה שישה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט:

ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן, מסרה כי עוד מוקדם כדי לקבוע האם מדובר בזן הדלתא, אך בשל הסיכונים הגבוהים הנלווים לדלתא יש לפעול במהירות. "קיבלנו את ההחלטות מתוך ההנחה שעדיף להתחיל גבוה ולהוריד את רמת ההתראות מאשר להתחיל לאט מדי, לא להשתלט על הנגיף ולראות אותו מתפשט במהירות", הסבירה. "ראינו במדינות אחרות, ביניהן השכנות שלנו, את השלכות העגומות של תגובה איטית מדי". לדבריה, הניסיון של סידני האוסטרלית הראה כי יציאות לא נחוצות מחוץ לבית הובילו להתפשטות הנגיף והקהילות לא הצליחו להשתלט עליו. "לכן, אני מבקשת מכל הניו זילנדים לציית בבקשה להנחיות במלואן".

מנהלת תחום הרפואה הציבורית במדינה, ד"ר אשלי בלומפילד, עדכנה כי מדובר באדם בן 58 שפיתח סימפטומים ביום שבת. לדבריה, אשתו נבדקה אך יצאה שלילית. 

ג ג'סינדה ארדרן, ראש ממשלת ניו זילנד | צילום: AP ג

בהתאם להגבלות, בתי ספר ומשרדים ייסגרו. מותר יהיה לצאת מהבית רק לצרכי התעמלות בשכונת המגורים, רכישת מזון ותרופות, טיפולים רפואיים חיוניים או בדיקות קורונה. "אם אתם יוצאים למטרות הללו, אנא הקפידו על עטיית מסכות", הדגישה ארדרן.

האסטרטגיה של ניו זילנד, הכוללת גם את סגירת הגבולות, הובילה עד כה למספר מצומצם יחסית של הדבקות. המדינה דיווחה עד כה על כ-2,500 מקרים מאומתים ו-26 מקרי מוות כתוצאה מהקורונה.

הדולר הניו זילנדי נפל לאחר ההודעה על הסגר. מחר (ד') צפוי הבנק המרכזי של ניו זילנד להפוך לראשון בקרב המדינות המפותחות שיעלה את הריבית מאז פרוץ המגפה, על רקע השגשוג בכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות